03124, Україна, Київ, бул.Вацлава Гавела, 4; тел.+380 (44) 490-92-29; 494-40-75
Кошик пустий

Детекція присутності сторонніх тіл

Ризики потрапляння сторонніх предметів у виробничих процесах можливі з різних джерел та на різних етапах:

 • при переміщенні продукту або сировини між цехами;
 • з боку персоналу (прикраси, шпильки, гудзики, ручки, монети, ключі, скріпки та ін.);
 • в сировині (скоби від пакувального матеріалу, цвяхи, голки, фольга, запчастини від сільгосптехніки, дріб);
 • в процесі обслуговування обладнання (деталі, інструмент, окалини, стружка, шматки дроту і т.д.).

 

Експертна група Systemgroup "Виробнича логістика" забезпечує розробку рішень, підбір та постачання обладнання для забезпечення контролю сторонніх включень в харчовому виробництві.

Щоб захистити споживачів від небезпеки, а технологічне обладнання - від ушкодження, здійснюється заключний контроль якості продуктів та виробничого процесу, спрямований на виявлення сторонніх предметів. Найбільш поширеними способами автоматизованого контролю якості є:

X-Ray детекція (ренгенодетекція)

Виявлення неметалічних включень: пластик, деревина, камінь, кістка та ін.

Ренгенодетектори дозволяють реалізувати контроль якості там, де використання металодетекторів неможливе або неефективне: при використанні упаковки, що містить метал, при високій вологості повітря для виявлення неметалічних високощільних включень. Ренгенодетектори дозволяють виявити сторонні включення, щільність яких більше щільності продукту.

Використання Х-Ray детекторів (ренгендетектор, ренгенівський контроль) дозволяє своєчасно виявляти вміст сторонніх твердих включень в продукції, що відвантажується. Це зводить до мінімуму ризик відвантаження продукції, що становить небезпеку для споживача. Х-Ray детектори можуть працювати з усіма типами матеріалу упаковки без втрати чутливості - від алюмінієвої фольги до металізованої плівки.

Переваги використання Х-Ray детекторів

Ренгендетектори можуть використовуватися там, де неможливе застосування металодетектора
 • Упаковка, що містить метал. X-Ray детектор ефективно застосовується для перевірки продукції, упакованої з використанням металізованої плівки, алюмінієвої фольги, ємностей з металу або з металевими кришками.
 • Вологість продукту. В умовах підвищеної вологості чутливість металодетектора істотно знижується, а для роботи рентгенівського контролю вологість не має значення.
 • Неметалеві високощільні включення. Включення каменю і скла не визначаються металодетектором, тоді як X-Ray детектор їх ефективно виявляє.
Виявлення неметалевих включень

X-Ray детектор виявляє сторонні включення, щільність яких більше щільності продукту, який інспектується. Наприклад:

 • Камені легко визначаються в гранулах і зернах кави, рису, горіхах та інших сипучих продуктах.
 • Тверді кістки можуть визначатися в м'ясі, наприклад яловичині або свинині. При цьому виявлення хрящів нестабільно, оскільки їх щільність подібна до щільністю м'яса.
 • Скло легко визначити в більшості продуктів, навіть в скляних ємностях.
 • Тверді пластики, такі як PVC, визначаються в усіх продуктах.  ​ 

Металлодетекція

Виявлення металевих включень

Здійснюють перевірку упакованих, сипких, текучих та пастоподібних продуктів на вміст металевих включень. Робота металодетекторів заснована на змінах магнітного поля або електропровідності (питомої провідності) при проходженні металевих частинок через апертуру системи. Такі зміни рівноваги магнітного поля викликають сигнал індикації, або відбракування неякісного продукту.

Основна мета використання металодетекторів - забезпечити заключний контроль якості продуктів та виробничого процесу, а також захистити технологічне обладнання від пошкодження.

 

Експертна група Systemgroup "Виробнича логістика" забезпечує розробку рішень, підбір та постачання обладнання для забезпечення контролю сторонніх включень в харчовому виробництві.

Дізнайтеся, як комплексно та ефективно автоматизувати Ваш бізнес:

SystemGroup рекомендує

Ренгенодетекторы
Чувствительность детекции: металлические сферы от Ø 0,3 мм, Металл. проволока Ø0,2 х 2 мм | Скорость 5-50 м/мин | Вес продукции до 5 кг

Консультації та замовлення

Дізнайтеся більше про цікаві Вам рішення:

Телефон: +38 (044) 494-40-75; (095) 282 34 39

e-mail: sw@systemgroup.com.ua

Запит консультації>>

Інші рішення цієї сфери

Конвейерные системы SOCO

Розробка конвеєрних систем різного типу для автоматизації виробничих і сортувальних ліній, ліній вторинної упаковки, логістичних систем з перерозподілом потоків. Формування єдиних інтегрованих систем з ділянок для маркування, ідентифікації, упаковки тощо. Розробка нестандартних рішень.

Оборудование для прямой DPM маркировки

Пряме маркування в тілі матеріалу (метал, дерево, пластик, ламінований картон, скло) використовується для нанесення серійних номерів, номерів партій, позначення якості матеріалів, номенклатури товару там, де маркування етикеткою або іншими способами неможливе через її нестійкість або особливості матеріалу, умов навколишнього середовища. Експерти SystemGroup допоможуть підібрати метод перманентного маркування, відповідний специфіці поверхні, товару, умов зберігання, та запропонують оптимальні моделі обладнання для нанесення лазерного, ударно-точкового або інших типів прямого маркування.

Автоматизация рабочих мест операторов на производстве

Робочі місця операторів на виробництві - основа для реалізації простежуваності на виробництві (обов'язкова вимога для харчового виробництва з 20.09.2015). Класична функція в таких контрольних точках - зважування та маркування. Саме на робочих місцях операторів в базу вносяться дані, які є основою для консолідації інформації, відстеження і контролю якості. SystemGroup як системний інтегратор пропонує ряд рішень для автоматизації робочих місць і процесів внесення даних про товар, сировину, етапи виробництва в контрольних точках.

Автоматизация маркировки на производстве

Повний спектр рішень для маркування етикеткою. Залежно від особливостей товару та бізнес-процесів підприємства, етикетка може наноситися в автоматичному чи ручному режимі, на виробництві, складі або в торговому залі. SystemGroup є офіційним партнером провідних світових виробників маркувального обладнання всіх типів, а також має власні виробничі потужності з виробництва термоетікетки і поліпропіленової брендової етикетки. Продуктовий портфель та експертиза SystemGroup дозволяє запропонувати оптимальні рішення, обладнання та матеріали для будь-яких завдань, пов'язаних з індивідуальним та груповим маркуванням етикеткою. 

Статті на тему

05/2019

У зв'язку з Наказом МінФіна № 773, дещо змінюється та спрощується процедура реєстрації РРО та використання КУРО. Зміни спрямовано на зменшення кількості документів та тривалості процедур за рахунок введення електронних реєстрів.

02/2019

Перелік підприємств торгівлі та сфери послуг, які зобов'язані застосовувати РРО в 2018-2019 році, і хто може обійтися без касового апарату. Нюанси і подробиці фіскального законодавства України. 

02/2019

Основна зміна в сфері застосування РРО: з 2017 видавати фіскальні чеки зобов'язані всі продавці побутової техніки, комп'ютерів, смартфонів та іншої електроніки, незалежно від їх обороту або типу підприємства.