03124, Україна, Київ, бул.Вацлава Гавела, 4; тел.+380 (44) 490-92-29; 494-40-75
Кошик пустий

Застосування касових апаратів (та інших РРО) в 2017 році

01/2017

Нове у законодавстві щодо РРО!

 

Використання РРО в 2018 та 2019 році.  Хто має використовувати РРО в 2018-2019 рр.: магазини та ФОП, продавці медичних, "технічно складних" та підакцизних товарів, інтернет-магазини тощо 

Читати актуальну статтю  щодо РРО в 2018-2019 рр.>>

 

Фіскальна реформа в Україні в 2013-2017 рр.

Як відомо, на відміну від багатьох розвинених країн, де основний оборот грошей відбувається в безготівковій формі, в Україні левова частка грошей "ходить" в готівковій формі. Рух готівки дуже складно відслідковувати і контролювати, що створює можливості для корупції, контрабанди, заниження реальних оборотів бізнесу тощо.  

Тому Україна останніми роками послідовно продовжує курс на поступове "обілення" економіки, і сфера застосування РРО як засобу реєстрації та обліку операцій з готівкою поступово розширюється.

Що змінюється в застосуванні касових апаратів і фіскальних реєстраторів (PPO) в 2017 р.?

Застосування РРО при продажу "технічно складних побутових товарів"

Основна зміна в сфері застосування РРО в 2017 р.: - прийняття Закону № 1791-VIII, згідно з яким з 8 травня 2017 р. всі продавці "технічно складних побутових товарів" зобов'язані застосовувати РРО  (фіскальні реєстратори або касові апаратиі видавати фіскальні чеки, незалежно від їх обороту або типу підприємства. До переліку такої техніки увійшли: побутова техніка, комп'ютери, смартфони та інша електроніка. Детальніше>>

Коли повинен застосовуватися касовий апарат (РРО)?

Основний критерій використання РРО - факт оплати готівкою або платіжною карткою

Основна сфера застосування РРО - це торгівля і сфера послуг для населення, де операції відбуваються з використанням готівки або особистих платіжних карт. Кожна оплата (а також повернення товару і грошей, внесення або вилучення готівки з каси) повинна бути проведена через РРО, а клієнту повинен видаватися фіскальний чек, що підтверджує факт прийняття оплати (або повернення грошей) та права його як покупця.

При безготівковій оплаті за рахунком через банк РРО не потрібен

Якщо готівкової оплати немає (наприклад, клієнт отримує рахунок і оплачує його в касі банку), то застосування РРО не потрібно. Крім того, касовий апарат не потрібен фізособам-підприємцям на єдиному податку 1-ї, а також 2-ї і 3-ї груп, якщо їх оборот не перевищує 1 млн.грн на рік і вони не є продавцями підакцизних товарів або "технічно складних побутових товарів".

Суть фіскальних операцій та звітності перед ДФС по них

Суть фіскальної функції в тому, щоб зафіксувати операцію та її обсяг, без можливості редагування, видалення інформації тощо. Раніше копії всіх чеків друкувалися всередині РРО (паперова касова стрічка) і здавалися в органи ДФС у вигляді звітів. Сьогодні все РРО підключаються до Інтернет (провідному або мобільному) і передають звіти в електронному вигляді, що спрощує ведення бухобліку, позбавляє від зберігання контрольної стрічки протягом 3 років та ін.

Хто повинен застосовувати РРО в 2017 г.? Повний список

Отже, хто в 2017 році ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ застосовувати касові апарати (або інші РРО):

 1. Будь-які підприємства, що працюють на загальній системі оподаткування і приймають платежі готівкою або платіжними картами | Супермаркети, магазини, кафе і підприємства сфери обслуговування в формі ТОВ, АТ та ін.
 2. Фізособи-підприємці (рос. ФЛП), що працюють на єдиному податку (2-а і 3-я група), якщо їх річний оборот понад 1 млн. грн. | Магазини, інтернет-магазини, торгові точки, тощо, а також сфера послуг і громадського харчування
 3. Підприємства та ФОП (рос. ФЛП), які торгують підакцизними товарами (в т.ч. спиртними напоями, в число яких входить з 2016 р. і пиво), незалежно від обороту. РРО необхідний для оформлення ліцензії. | Торгові точки, бари, ресторани з продажем пива, інших спиртних напоїв, сигарет та ін.
 4. Будь-які підприємства та ФОП, які торгують "технічно складними побутовими товарами", незалежно від обороту і організаційної форми | Інтернет-магазини, магазини і торгові точки з продажу техніки, електроніки, в т.ч. на ринках та ін.
 5. Підприємства сфери послуг | Медичні центри, стоматології, спортзали, хімчистки, салони краси, SPA та ін. 
 6. Поштово-логістичні оператори, кур'єрські служби та ін., якщо вони приймають оплати готівкою і платіжною карткою, а також якщо приймають гроші для подальшої передачі продавцю (післяплатою)
 7. Термінали поповнення рахунку, вендингові автомати, водомати та інші програмно-технічні комплекси самообслуговування, приймають готівкові оплати (крім банківських)
 8. Пункти обміну валют, АЗС тощо.

Виключення:

Дозволяється не застосовувати РРО наступним категоріям:

 1. Фізособи підприємці (ФОП) - платники єдиного податку 1-ї групи; а також 2-ї і 3-ї груп, якщо їх річний оборот не перевищує 1 млн грн і вони не торгують "технічно складними побутовими товарами" та підакцизними товарами
 2. Банківські установи при банківських операціях (оскільки їх операції вже контролюються НБУ іншим способом)
 3. Підприємства, які ведуть розрахунки виключно в безготівковій формі (виписка рахунку з оплатою в касі банку на розрахунковий рахунок підприємства)
 4. При продажу продукції власного виробництва (крім підприємств торгівлі і громадського харчування) - за умови, що продаж проводиться через касу підприємства (організації, установи) з оформленням касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою в установленому порядку (див. докладніше ст. 9, п.1 Закону України "Про застосування РРО ...")
 5. При торгівлі на ринках (крім продажу "технічно складних побутових товарів")
 6. При продажу проїзних квитків із заздалегідь надрукованою вартістю та серією
 7. При продажу квитків на культурно-спортивні та розважальні заходи тощо

Також в деяких інших випадках відповідно до ст.9 Закону України "Про застосування РРО"

Використання касового апарату ФОП (рос. ФЛП, 2-а і 3-я група єдиного податку) при перевищенні обороту в 1 млн. грн

Якщо річний оборот ФОП перевищив 1 млн. грн, то підприємець повинен придбати, зареєструвати і з першого дня наступного кварталу почати використовувати РРО. Використання РРО триватиме весь термін роботи ФОП. 

Як вибрати, купити і зареєструвати РРО

Список касових апаратів і фіскальних реєстраторів, дозволених до реєстрації та використання в Україні, міститься в Державному Реєстрі РРО України. Ви можете вибрати будь-яку модель з розділу I (доступні до первинної реєстрації). Вибір конкретної моделі залежить від Ваших бізнес-процесів, кількості покупців, облікової системи та ін. 


Увага! Дана стаття є інформаційною і підготовлена на основі аналізу законодавчих актів. При наявності сумнівів щодо необхідності застосування РРО у Вашому бізнесі остаточним є думка Вашого податкового інспектора. 

РРО Datecs зі складу виробника

SystemGroup - лідер виробництва РРО в Україні. Замовити РРО з доставкою та обслуговуванням ЦСО в будь-якому регіоні України Ви можете прямо на цьому сайті.   

 

Вибрати модель РРО>>

Важко обрати РРО?

Телефон: (044) 494 40 75; (095) 282-34-39
e-mail: sw@systemgroup.com.ua
 

Консультації та замовлення

Дізнайтеся більше про цікаві Вам рішення:

Телефон: +38 (044) 494-40-75; (095) 282 34 39

e-mail: sw@systemgroup.com.ua

Запит консультації>>

Рішення для підвищення ефективності Вашого бізнесу

Фискальные сервисы Cash&Cloud

Cash&Cloud - сімейство серверних продуктів розробки SystemGroup. Це унікальні рішення, які значно розширюють функціональність РРО Datecs і збільшують зручність керування мережею РРО для IT-служби та ЦСО, а також дають зручні інструменти для аналізу продажів і транзакцій. Отримання даних з контрольної стрічки, повідомлення про збої, моніторинг роботи РРО та багато інших сервісів на базі РРО.

dPOS программа автоматизации торговли

dPOS - передова front-office система для автоматизації робочих місць касирів на ОС Linux. Вона включає реєстрацію всіх операцій з товарами і готівкою, забезпечує ефективне управління товарами, цінами і робочими місцями касирів. Також дозволяє реалізувати бонусну систему лояльності практично будь-якої функціональності.

Автоматизация кассовой зоны

SystemGroup забезпечує комплексну автоматизацію робочих місць касирів для підприємств торгівлі і сфери послуг. Власне виробництво РРО Datecs, прямі багаторічні відносини зі світовими постачальниками і глибока технологічна експертиза дозволяють нам забезпечувати повний спектр рішень і устаткування для касової зони: від традиційних РРО, POS-систем, ваг і сканерів до професійних систем Self-Chekout.

Більше рішень для Вашої сфери бізнесу

Новини на тему

Мобильный фискальный регистратор Datecs CMP-10L
гру 28, 2018

Бюджетний мобільний РРО призначено для друку фіскального чеку в місці доставки та оплати товару кур'єром інтернет-магазину або поштового оператора. Цього вимагає фіскальне законодавство України.

чер 08, 2017

Наказом ДФС України від 22.10.2018 № 688 затверджено оновлений Державний Реєстр реєстраторів розрахункових операцій України. У нього традиційно увійшли касові апарати (ЕККА) Datecs MP-01, Neon W, популярні фіскальні реєстратори (ЕККР) Datecs Fp-101 Smart, Datecs FP-320, Datecs FP-T88, вбудований РРО Datecs eFP-2480

 

Нові правила реєстрації РРО та експлуатації РРО та книг КОРО
жов 12, 2018

Набув чинності наказ Міністерства фінансів № 773 від 01.10.2018 р., який передбачає зміни до порядків реєстрації та застосування РРО (реєстраторів розрахункових операцій, тобто касових апаратів), реєстрації та ведення розрахункових книжок та КОРО (книг обліку розрахункових операцій), а також порядку опломбування РРО.

Статьи на тему

Перелік підприємств торгівлі та сфери послуг, які зобов'язані застосовувати РРО в 2018-2019 році, і хто може обійтися без касового апарату. Нюанси і подробиці фіскального законодавства України. 

Маркировка пищевых продуктов в отделах кулинарии Закон 8450

Закон  2639-VIII "Про інформацію для споживачів про харчові продукти" висуває нові вимоги до інформації щодо продуктів харчування, в т.ч. тих, які реалізуються у відділах кулінарії, на фудкортах, в закладах громадського харчування. Які зміни чекають рітейлерів та рестораторів, і які технології та обладнання допоможуть адаптуватися до ситуації з мінімальними збитками?

Регистрация РРО

У зв'язку з Наказом МінФіна № 773, дещо змінюється та спрощується процедура реєстрації РРО та використання КУРО. Зміни спрямовано на зменшення кількості документів та тривалості процедур за рахунок введення електронних реєстрів.