03124, Україна, Київ, бул.Вацлава Гавела, 4; тел.+380 (44) 490-92-29; 494-40-75
Кошик пустий

Законодавство щодо РРО: чим регулюється робота та використання касових апаратів і реєстраторів

05/2017

Основні Закони та законодавчі акти, якими регулюється застосування Реєстраторів розрахункових операцій (РРО) в Україні

Закон України №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»

Основний документ, що регламентує використання РРО в Україні - Закон України №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Всі основні зміни, що стосуються сфери застосування РРО, приймаються окремими Законами, Наказами КМУ та вносяться до цього Закону. Читати актуальну версію Закону про РРО на сайті ВРУ

Державний Реєстр РРО України

Реєстром РРО встановлюється перелік моделей РРО (фіскальних реєстраторів и касових апаратів), які дозволені до реєстрації та використання на території України. Моделі РРО включаються до Реєстру за результатами перевірки їх на відповідність вимогам НБУ та ДФС. Реєстр періодично переглядається. Після прийняття чергової версії Реєстру попередня версія втрачає силу, проте для кожної моделі РРО Реєстр містить позначку про термін, протягом якого він гарантовано залишиться в Реєстрі та може бути зареєстрований.  

 

Актуальний Державний Реєстр РРО України

Затверджений Наказом ДФС України від 06.06.2018 № 362 "Про затвердження Державного реєстрі реєстраторів розрахункових операцій"

Завантажити Реєстр РРО>>

Хто повинен використовувати РРО в 2018 р.

Підприємства торгівлі та послуг, які беруть оплати готівкою і платіжними картами; продавці технічно складних та підакцизних товарів, ПТКС...

Законодавство щодо РРО в 2018 р.>>

Інші законодавчі акти щодо РРО

Законодавчі зміни в сфері РРО в 2011-2017 рр.

Законодавство щодо РРО в 2017 р.

Основні зміни в застосуванні касових апаратів в Україні в 2017 році: 

  • Продавців "технічно складних побутових товарів", які підлягають гарантійному обслуговуванню, зобов'язали використовувати РРО незалежно від обороту та видавати фіскальні чеки з 8 травня 2017 р. >> Детальніше>>
  • Підвищено межі сум оборотів, при яких можна не використовувати РРО деяким особливим категоріям: виїзна торгівля, торгівля в гірських селах та ін. (Постанова КМУ № 984 від 18 грудня 2017 р.)
Законодавство щодо РРО в 2014-2016 рр.

Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" № 71-VIII від  28.12.2014 р., розширив сферу застосування РРО в Україні

  • Зобов'язав використовувати РРО ФОП - платників єдиного податку ІІІ групи та ІІ групи, крім тих, чий річний оборот поки не досяг 1 млн. грн.
  • Зробив придбання РРО обов'язковою умовою для отримання ліцензії на торгівлю пивом (в зв'язку з його включенням до переліку спиртних напоїв)
  • Ввів рівні умови по використанню РРО для підприємств електронної комерції (раніше електронна комерція користувалася звільненням)
  • Зобов'язав використовувати РРО при здійсненні операцій з прийому готівки для подальшої передачі (в т.ч. через ПКТС - термінали самообслуговування для переказу грошей та продажу товарів і послуг)
  • Ввів використання РРО при наданні послуг, оплата яких здійснюється готівкою, особистими платіжними картами, жетонами та ін.
  • Деякі інші
Законодавство щодо РРО в 2011-2013 рр.

Масштабне реформування сфери РРО призвело до відходу від формування паперової контрольної стрічки та переходу до КСЕФ (контрольної стрічки в електронній формі). Це звільнило підприємців від необхідності зберігати паперові копії чеків протягом трьох років і зробило можливим надсилати звіти в електронній формі. Для цього всі РРО повинні бути підключені до провідного або мобільному Інтернет. З'явилась нова категорія одностанціонних РРО (з однією станцією друку і вбудованим модемом), для старих моделей здійснювалася модернізація до версії з КСЕФ.

 

Важливо! Стаття носить інформаційний характер і не є професійною консультацією за правилами застосування РРО. Право тлумачення Законів та ухвалення рішень належить Державній фіскальній службі.
Інформаційно-довідкова служба ДФС: 0-800-501-007

SystemGroup рекомендує

Фискальные регистраторы Datecs
20 тыс. товаров | КЛЭФ | Печать 300 мм в сек | Продажа с любыми налогами (10 групп товаров) | Утилиты и конфигураторы | Сервисы Cash&Cloud
Кассовые аппараты
5 тыс.товаров | КЛЭФ | 20 групп налогообложения | 10 типов оплат | Дисплей 8 строк | Ethernet, mini USB, RS232, GPRS (Опция) | Аккумулятор, заряд от сети или USB
Фискальные регистраторы Datecs
20 тыс. товаров | КЛЭФ | Печать 70 мм/сек | Продажа с любыми налогами (18 групп товаров) | RS-232, USB, Ethernet | Сервисы Cash&Cloud
Фискальные регистраторы Datecs
Datecs FP-320
20 тыс. товаров | КЛЭФ | Печать 200 мм/сек | 10 групп налогообложения, вложенный и наложенный налог одновременно | Утилиты и конфигураторы | Сервисы Cash&Cloud

Консультації та замовлення

Дізнайтеся більше про цікаві Вам рішення:

Телефон: +38 (044) 494-40-75; (095) 282 34 39

e-mail: sw@systemgroup.com.ua

Запит консультації>>

Рішення для підвищення ефективності Вашого бізнесу

Кассы самообслуживания SystemGroup Велика Кишеня

Використання кас самообслуговування (self-checkout систем) в магазинах - світова тенденція. Впровадження self-checkout дозволяє значно скоротити черги, розвантажити персонал, збільшити задоволеність відвідувачів. SystemGroup - одна з перших в Україні компаній, які впроваджують касове самообслуговування.

Электронные ценники Украина внедрение

Електронні цінники (Electronis shelf labels, ESL) - сучасна система для управління цінами в торговому залі, заснована на технології електронного паперу і бездротової інфраструктури для передачі даних з облікової системи на цінники. Технологія дозволять скоротити час та витрати ресурсів на переоцінку товарів і зміну цін, дає нові можливості для реалізації маркетингових активностей, омнікальних продажів, залучення покупців. SystemGroup - єдиний в Україні системний інтегратор, який професійно впроваджує рішення класу ESL.

Фискальные сервисы Cash&Cloud

Cash&Cloud - сімейство серверних продуктів розробки SystemGroup. Це унікальні рішення, які значно розширюють функціональність РРО Datecs і збільшують зручність керування мережею РРО для IT-служби та ЦСО, а також дають зручні інструменти для аналізу продажів і транзакцій. Отримання даних з контрольної стрічки, повідомлення про збої, моніторинг роботи РРО та багато інших сервісів на базі РРО.

Новини на тему

Мобильный фискальный регистратор Datecs CMP-10L
гру 28, 2018

Бюджетний мобільний РРО призначено для друку фіскального чеку в місці доставки та оплати товару кур'єром інтернет-магазину або поштового оператора. Цього вимагає фіскальне законодавство України.

чер 08, 2017

Наказом ДФС України від 22.10.2018 № 688 затверджено оновлений Державний Реєстр реєстраторів розрахункових операцій України. У нього традиційно увійшли касові апарати (ЕККА) Datecs MP-01, Neon W, популярні фіскальні реєстратори (ЕККР) Datecs Fp-101 Smart, Datecs FP-320, Datecs FP-T88, вбудований РРО Datecs eFP-2480

 

Нові правила реєстрації РРО та експлуатації РРО та книг КОРО
жов 12, 2018

Набув чинності наказ Міністерства фінансів № 773 від 01.10.2018 р., який передбачає зміни до порядків реєстрації та застосування РРО (реєстраторів розрахункових операцій, тобто касових апаратів), реєстрації та ведення розрахункових книжок та КОРО (книг обліку розрахункових операцій), а також порядку опломбування РРО.

Статьи на тему

Перелік підприємств торгівлі та сфери послуг, які зобов'язані застосовувати РРО в 2018-2019 році, і хто може обійтися без касового апарату. Нюанси і подробиці фіскального законодавства України. 

Применение кассовых аппаратов и РРО в 2017 г.

Основна зміна в сфері застосування РРО: з 2017 видавати фіскальні чеки зобов'язані всі продавці побутової техніки, комп'ютерів, смартфонів та іншої електроніки, незалежно від їх обороту або типу підприємства.

Маркировка пищевых продуктов в отделах кулинарии Закон 8450

Закон  2639-VIII "Про інформацію для споживачів про харчові продукти" висуває нові вимоги до інформації щодо продуктів харчування, в т.ч. тих, які реалізуються у відділах кулінарії, на фудкортах, в закладах громадського харчування. Які зміни чекають рітейлерів та рестораторів, і які технології та обладнання допоможуть адаптуватися до ситуації з мінімальними збитками?