03124, Україна, Київ, бул.Вацлава Гавела, 4; тел.+380 (44) 490-92-29; 494-40-75
Кошик пустий

Законодавство 2015: сфера застосування РРО розширюється

12/2014

Актуальна інформація про особливості фіскального законодавства 2018 року. Перелік підприємств торгівлі та сфери послуг, зобов'язаних використовувати РРО, і хто може обійтися без касового апарату. 

Нюанси і подробиці фіскального законодавства України 2018>>

28 грудня 2014 року був прийнятий Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" № 71-VIII від  28.12.2014 р. Закон набрав чинності з 01.01.2015 (1 січня 2015 року).

Цей Закон розширює сферу застосування РРО (реєстраторів розрахункових операцій - касових апаратів та фіскальних реєстраторів) в діяльності підприємств, зокрема:

  • Зобов'язує ФОП - платників єдиного податку ІІІ (третій) групи (з 01.07.2015 р.) і ІІ (другої) групи (з 01.01.2016 р.), використовувати в своїй діяльності РРО (крім фізосіб-підприємців, що займаються діяльністю на ринках і при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі). У разі, якщо такі ФОП в період з 01.01.2015 до 30.06.2015 р. почнуть застосовувати зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО, вони звільняються від проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО до 1 січня 2017 року. До групи III платників єдиного податку з 1 січня 2015 р. відносяться підприємці з річним оборотом до 20 млн грн., а також, які раніше належали до груп 4,5,6.
  • Нове! З 23 липня 2015 р. право не використовувати РРО мають ФОП 2-ї та 3-ї груп єдиного податку, поки їх оборот за календарний рік не перевищив 1 млн грн. (близько 4 тис. грн в робочий день). Як тільки оборот в календарному році перевищує 1 млн грн, з першого дня наступного кварталу підприємство повинно почати використовувати РРО.  
  • Вводить використання РРО в сфері електронної комерції (інтернет-магазини та ін.) та зобов'язує видавати відповідні документи покупцям, які замовляють або оплачують товари і послуги за допомогою Інтернет.
  • Вводить використання РРО при наданні послуг (медичні послуги, сервіс та ін.) підприємствами будь-якої форми власності (раніше існувало звільнення).
  • Зобов'язує використовувати також РРО тих, хто здійснює "Операції з прийому готівки для подальшого переказу" (тобто кур'єрські служби, платіжні системи та ін.) - з 01.07.2015 р. Термінали з прийому оплат, продажу товарів тощо - повинні будуть видавати фіскальні чеки з 01 січня 2016 р. 

Законодавча база щодо РРО 2015:

Порівняльна таблиця змін в Законі України про РРО та Податковому Кодексі України в 2015 г.:
Було
Стало
Коментарі
Податковий кодекс України
296.10. Платники єдиного податку першої - третьої груп не застосовують реєстратори розрахункових операцій. 296.10. Платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи - підприємці) груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій".
Вимоги набирають чинності:
для платників єдиного податку третьої групи - з 1 липня 2015 року;
для платників єдиного податку другої групи - з 1 січня 2016 року.
ФОП - платники єдиного податку III та II груп будуть зобов'язані використовувати РРО з 01.07.2015 і з 01.01.2016 відповідно
Стаття 3. Суб'єкти господарювання, які здійснюють
…розрахункові  операції  в  готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при   продажу   товарів   (наданні   послуг)   у  сфері  торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: .. розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказузобов’язані».

До обов'язкового застосування РРО додалися суб'єкти, що приймають готівку для подальшого переказу.

(До 01.07.2015 звільнені від санкцій)

1) проводити  розрахункові  операції  на  повну  суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку  та  переведені  у  фіскальний  режим  роботи  реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних  розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у  випадках,  передбачених цим  Законом,  із   застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
2) видавати  особі,  яка отримує або повертає товар,  отримує послугу  або  відмовляється  від   неї,   розрахунковий   документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; «2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції»;

До обов'язкового застосування РРО додалися замовлення або оплата товару через інтернет.

(До 01.07.2015 звільнені від санкцій)

Стаття 9.  Реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються:
1)  при  здійсненні  торгівлі продукцією власного виробництва та наданні послуг підприємствами,  установами і організаціями усіх форм  власності,  крім  підприємств   торгівлі   та   громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і  організацій  з  оформленням  прибуткових  і  видаткових касових  ордерів  та  видачею відповідних квитанцій,  підписаних і завірених печаткою (за наявності) у встановленому порядку; 1)  при  здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням  прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку; "Послуги" виключені з переліку сфер, для яких дозволено не застосовувати РРО. 
2) при виконанні усіх банківських операцій (крім операцій з купівлі-продажу іноземної валюти) 2) при виконанні усіх банківських послуг, крім операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, та операцій комерційних агентів банків з приймання готівки для подальшого її переказу»;

Агенти банків, які приймають готівку для подальшого переказу, зобов'язані використовувати РРО

((До 01.07.2015 звільнені від санкцій)

3) при виконанні операцій з купівлі-продажу іноземної валюти у разі,  якщо ці операції виконуються у касах уповноважених банків з  оформленням  розрахункових документів відповідно до нормативних актів Національного банку України; виключено При купівлі-продажу валюти, в тому числі в касах банку, тепер потрібен РРО.
6) при  продажу товарів (наданні послуг) фізичними особами - підприємцями,  які  сплачують єдиний податок; «6) при продажу товарів (наданні послуг) фізичними особами - підприємцями, які відносяться відповідно до Податкового кодексу України до груп платників єдиного податку, що не застосовують реєстратори розрахункових операцій»; Платники єдиного податку III та II груп будуть зобов'язані використовувати РРО. Обмеження по обороту в III групі - 20 млн. грн на рік.
  28. Установити, що платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи - підприємці) груп, ... які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій, з дати початку застосування реєстраторів розрахункових операцій до 1 січня 2017 року звільняються від проведення відповідно до норм цього Кодексу перевірок з питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій. Для тих ФОП на єдиному податку II та III груп, хто почав використання РРО до 30.06.2015 р., діють пільги.
 13) при  продажу  товарів  у  системах  електронної  торгівлі
(комерції).
виключено При електронної торгівлі тепер обов'язково використання РРО.
Прикінцеві положення
8)  З  1  січня  2015  року дозволяється первинна реєстрація лише реєстраторів  розрахункових  операцій,  які  створюють  контрольну стрічку в електронній формі, та електронних таксометрів, автоматів
з  продажу товарів (послуг), реєстраторів розрахункових операцій з купівлі-продажу  іноземної  валюти.

Додано до п.8:

Дозволяється до 1 січня 2016 року використання електронних контрольно-касових апаратів, введених в експлуатацію до 1 січня
2015 року, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді та подають до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв’язку тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або в безготівковій формі, яка міститься в їх фіскальній пам’яті, і при цьому не подають електронних копій розрахункових документів"

Купувати та встановлювати можна тільки РРО, зазначені в розділі I ДержРеєстру РРО (дозволені до первинної реєстрації)

Термін переводу касових апаратів, які використовувалися до 2015 р., на почековую передачу даних продовжений до 1 січня 2016 р.

  9.  Тимчасово до 1 липня 2015 року суб’єкти господарювання звільняються від санкцій за порушення вимог цього Закону при наданні послуг у разі проведення розрахунків у касах з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку; при виконанні операцій з купівлі-продажу іноземної валюти у разі, якщо ці операції виконуються у касах уповноважених банків з оформленням розрахункових документів відповідно до нормативних актів Національного банку України, та операцій комерційних агентів банків з приймання готівки для подальшого її переказу; при продажу товарів у системах електронної торгівлі (комерції) До 01.07.2015 діє звільнення від санкцій.

 

Касові апарати Datecs: від 4949 грнПідібрати касовий апарат >>

Консультації та замовлення

Дізнайтеся більше про цікаві Вам рішення:

Телефон: +38 (044) 494-40-75; (095) 282 34 39

e-mail: sw@systemgroup.com.ua

Запит консультації>>

Рішення для підвищення ефективності Вашого бізнесу

Фискальные сервисы Cash&Cloud

Cash&Cloud - сімейство серверних продуктів розробки SystemGroup. Це унікальні рішення, які значно розширюють функціональність РРО Datecs і збільшують зручність керування мережею РРО для IT-служби та ЦСО, а також дають зручні інструменти для аналізу продажів і транзакцій. Отримання даних з контрольної стрічки, повідомлення про збої, моніторинг роботи РРО та багато інших сервісів на базі РРО.

dPOS программа автоматизации торговли

dPOS - передова front-office система для автоматизації робочих місць касирів на ОС Linux. Вона включає реєстрацію всіх операцій з товарами і готівкою, забезпечує ефективне управління товарами, цінами і робочими місцями касирів. Також дозволяє реалізувати бонусну систему лояльності практично будь-якої функціональності.

Автоматизация кассовой зоны

SystemGroup забезпечує комплексну автоматизацію робочих місць касирів для підприємств торгівлі і сфери послуг. Власне виробництво РРО Datecs, прямі багаторічні відносини зі світовими постачальниками і глибока технологічна експертиза дозволяють нам забезпечувати повний спектр рішень і устаткування для касової зони: від традиційних РРО, POS-систем, ваг і сканерів до професійних систем Self-Chekout.

Більше рішень для Вашої сфери бізнесу

Новини на тему

Мобильный фискальный регистратор Datecs CMP-10L
гру 28, 2018

Бюджетний мобільний РРО призначено для друку фіскального чеку в місці доставки та оплати товару кур'єром інтернет-магазину або поштового оператора. Цього вимагає фіскальне законодавство України.

чер 08, 2017

Наказом ДФС України від 22.10.2018 № 688 затверджено оновлений Державний Реєстр реєстраторів розрахункових операцій України. У нього традиційно увійшли касові апарати (ЕККА) Datecs MP-01, Neon W, популярні фіскальні реєстратори (ЕККР) Datecs Fp-101 Smart, Datecs FP-320, Datecs FP-T88, вбудований РРО Datecs eFP-2480

 

Нові правила реєстрації РРО та експлуатації РРО та книг КОРО
жов 12, 2018

Набув чинності наказ Міністерства фінансів № 773 від 01.10.2018 р., який передбачає зміни до порядків реєстрації та застосування РРО (реєстраторів розрахункових операцій, тобто касових апаратів), реєстрації та ведення розрахункових книжок та КОРО (книг обліку розрахункових операцій), а також порядку опломбування РРО.

Статьи на тему

Перелік підприємств торгівлі та сфери послуг, які зобов'язані застосовувати РРО в 2018-2019 році, і хто може обійтися без касового апарату. Нюанси і подробиці фіскального законодавства України. 

Применение кассовых аппаратов и РРО в 2017 г.

Основна зміна в сфері застосування РРО: з 2017 видавати фіскальні чеки зобов'язані всі продавці побутової техніки, комп'ютерів, смартфонів та іншої електроніки, незалежно від їх обороту або типу підприємства.

Маркировка пищевых продуктов в отделах кулинарии Закон 8450

Закон  2639-VIII "Про інформацію для споживачів про харчові продукти" висуває нові вимоги до інформації щодо продуктів харчування, в т.ч. тих, які реалізуються у відділах кулінарії, на фудкортах, в закладах громадського харчування. Які зміни чекають рітейлерів та рестораторів, і які технології та обладнання допоможуть адаптуватися до ситуації з мінімальними збитками?