03124, Україна, Київ, бул.Вацлава Гавела, 4; тел.+380 (44) 490-92-29; 494-40-75
Кошик пустий

Як забезпечити видачу фіскального чека в апаратах та терміналах самообслуговування

02/2018

Самообслуговування покупців і клієнтів - тренд десятиліття. Звиклі використовувати технології і пристрої повсюдно, сьогоднішні споживачі із задоволенням купують воду в водоматах, оплачують комунальні послуги через термінали поповнення рахунку, роблять замовлення гамбургерів та оплачують його в терміналі самообслуговування, самостійно розраховуються в касах самообслуговування.

Однак в останні роки законодавство України вимагає від бізнесу використовувати в так званих ПТКС (програмно-технічних комплексах самообслуговування) реєстратори розрахункових операцій, які забезпечують видачу фіскального чека і передачу звітних даних в ДФС. Використовувати традиційний касовий апарат або фіскальний реєстратор в складі ПТКС проблематично: робота зі звичайним РРО вимагає участі оператора, а форм-фактор передбачає розміщення на горизонтальній робочій поверхні. 

Фіскалізація терміналів та ПТКС різного типу за допомогою DATECS eFP-2480
Установка РРО в термінал поповнення рахунку або автомат самообслуговування

SystemGroup як розробник і виробник РРО Datecs має можливість вбудовувати РРО в уже готові апарати самообслуговування (вендингові автомати, термінали самообслуговування, водомати, термінали поповнення рахунку, каси самообслуговування та ін.) або інтегрувати РРО та автомат на етапі його розробки. Більшість автоматів самообслуговування виробляються поза межами України, в той час як РРО має відповідати вимогам українського законодавства і входити до ДержРеєстру РРО. 

DATECS eFP-2480 - Пристрій фіскалізації ПТКС (РРО для апаратів самообслуговування)

Автомати з продажу розливної води "Роганська"

Термінали самообслуговування в McDonalds

 

Фіскалізація терміналів поповнення рахунку

Найпоширеніший на сьогодні вид терміналів самообслуговування. Поповнення рахунку мобільного телефону, оплата комунальних послуг, оплата послуг комунікаційних компаній, благодійність та багато іншого стають доступними завдяки платіжним автоматам, розміщеним там, де це зручно клієнтам.

Фіскалізація водоматів

Бажання пити чисту воду зрозуміло і життєво необхідно для кожної людини, а якість водопровідної води залишає бажати кращого. Частина городян вирішують проблему замовленням доставки води додому, що призводить до значного підвищення її ціни. Використання водоматів (ПТКС) для продажу/покупки води та самостійної її оплати дозволяє споживачам платити розумні гроші за чисту якісну воду й мати доступ до неї в будь-який час доби: у водомата немає перерв. А постачальника води використання водоматов позбавляє від необхідності утримувати продавців тощо. 

Фіскалізація кавових автоматів

Навряд чи Ви бачили кавовий апарат, який видає фіскальні чеки. Торгівля гарячими напоями в Україні через автомати організована сьогодні на вендінгових машинах без цієї функції. Самі автомати зареєстровані, як правило, на приватних підприємців. Така схема дійсно може бути застосовна, якщо у приватного підприємця до 5 апаратів. Для розширення необхідно оформляти документи на другого, третього й так далі підприємців, так як оборот вже буде більше допустимого для сплати єдиного податку. Така організація бізнесу призводить до зайвих організаційних витрат.

Фіскалізація паркоматів

Кабінетом міністрів України ще 3 грудня 2009 року було прийнято постанову № 1342 «Про затвердження правил паркування», яке вже зараз поклало початок законним підставам для розширення вендінгового бізнесу з одного боку і контролю обороту величезної кількості коштів з іншого. Даною постановою передбачено появу з 1 квітня 2012 року на вулицях наших міст паркоматів - пристроїв, що приймають оплату і видають фіскальний чек. Оплата паркування, може вважатися законною тільки в разі видачі фіскального чека апаратом. Для підприємця установка паркомату не тільки необхідність, а й можливість контролювати грошовий оборот, адже всі добре знають, як легко домовиться з працівником парковки і не оплачувати повну вартість. Зрозуміло, що ці гроші не отримає власник парковки. За рахунок цих сум при використанні паркомату збір грошей збільшиться в кілька разів. Як результат, за рахунок збільшення зборів з парковки компанія окупає витрати на один паркомат за 4-5 місяців. Після цього підприємець починає отримувати додатковий дохід.

Фіскалізація почтоматів

За останні роки в Україні з'явилися нові пристрої самообслуговування - почтомати. Даний апарат являє собою пристрій, що складається з платіжного терміналу і підключених до нього кормірок для зберігання. При замовленні товару в через інтернет покупець вказує зручний для себе почтомат, де може оплатити та отримати своє замовлення в будь-який зручний для нього час. Про те, що товар вже доставлений, клієнт отримує повідомлення за допомогою SMS. Дана послуга вже широко використовується в світі і активно розвивається в Україні. Щоб підприємець законно й безперешкодно отримував прибуток, йому необхідно фіскалізовувати термінал і видавати чеки покупцям.

Історія вендінгових машин

На початку минулого століття з'явилися механічні автоматизовані апарати, які продавали цукерки, жувальні гумки, сигарети. Саме вони й стали початком нової ери вендінга. У 50-х роках минулого століття, ці апарати вміли вже не тільки наливати воду або сік в стаканчики, але й самі готували каву або чай. Сьогодні вендингові машини широко поширені по всьому світу і можуть продавати величезний перелік товарів та послуг: від шоколадних батончиків до злитків золота. Звісно, головна їхня відмінність від попередників в тому, що зараз вони стали більш технологічно складними електронними комп'ютеризованими системами.

Найбільше дана технологія, й як наслідок такий бізнес, поширився в Японії. Вендингові автомати там продають навіть автомобілі Smart. Середньостатистичний японець вважає за краще покупку у автомата, ніж відвідування найближчого магазину. Вже зараз автоматичні продажі займають більшу частину всієї роздрібної торгівлі в Японії. За приблизними розрахунками США мають 7 млн. апаратів, Японія 6 млн., країни Євросоюзу 8 млн. А з 90-х років на зміну радянським автоматам з газованою водою вендінг прийшов й в Україну. Хоча на даний момент цей ринок продовжує стрімко розвиватися, говорити про його наповненні ще дуже рано.

В Україні вже набули широкого поширення машини з приготування кави, апарати з миттєвого продажу послуг поповнення рахунків операторів мобільного зв'язку, переказу грошей і оплати різних послуг. З'являються автомати, які продають снеки, упаковані товари, кондомати, машини з продажу квитків, музичні пристрої та атракціони, паркомати, термінали поповнення карт для проїзду в метро. Оцінити кількість грошей, яка обертається у вендінговому бізнесі практично не можливо. Зрозумілим є одне, «гроші тут є, й мабуть, не малі» (Цитата І. Ільф, Є. Петров «Золоте Теля»).

Однак з часом виникла значна проблема відсутності контролю в даній сфері. Вона актуальна й до сих пір для всіх учасників процесу: підприємців, які продають товари і послуги, клієнтів, які купують їх та держави, яка недоотримує податки в бюджет. Покупець не отримує фіскальний чек, а значить не має доказової бази того, що він отримав неякісний товар або послугу, а ще гірше - був обманутий. Держава не має інструменту контролю даної сфери бізнесу. Підприємець, не має актуальної та об'єктивної інформації про суму грошей, які приносить йому автомат, зазнає втрат через зловживання і крадіжки обслуговуючого персоналу. Великі компанії, які відходять від фіскалізації, створюючи мережу приватних підприємців, які працюють на єдиному податку, мають проблеми з адмініструванням та контролем. Компанія, яка організовує прийом платежів, як агент банку, сплачує величезні суми комісії.

Вирішити всі зазначені проблеми дозволить фіскалізація автоматів. Хоча при фіскалізації бізнес стає прозорим для контролюючих органів, збільшуються суми податкових зобов'язань, але при цьому підприємець починає заробляти більше. 

Консультації та замовлення

Дізнайтеся більше про цікаві Вам рішення:

Телефон: +38 (044) 494-40-75; (095) 282 34 39

e-mail: sw@systemgroup.com.ua

Запит консультації>>

Інші рішення цієї сфери

Электронные ценники Украина внедрение

Електронні цінники (Electronis shelf labels, ESL) - сучасна система для управління цінами в торговому залі, заснована на технології електронного паперу і бездротової інфраструктури для передачі даних з облікової системи на цінники. Технологія дозволять скоротити час та витрати ресурсів на переоцінку товарів і зміну цін, дає нові можливості для реалізації маркетингових активностей, омнікальних продажів, залучення покупців. SystemGroup - єдиний в Україні системний інтегратор, який професійно впроваджує рішення класу ESL.

Фискальные сервисы Cash&Cloud

Cash&Cloud - сімейство серверних продуктів розробки SystemGroup. Це унікальні рішення, які значно розширюють функціональність РРО Datecs і збільшують зручність керування мережею РРО для IT-служби та ЦСО, а також дають зручні інструменти для аналізу продажів і транзакцій. Отримання даних з контрольної стрічки, повідомлення про збої, моніторинг роботи РРО та багато інших сервісів на базі РРО.

dPOS программа автоматизации торговли

dPOS - передова front-office система для автоматизації робочих місць касирів на ОС Linux. Вона включає реєстрацію всіх операцій з товарами і готівкою, забезпечує ефективне управління товарами, цінами і робочими місцями касирів. Також дозволяє реалізувати бонусну систему лояльності практично будь-якої функціональності.

Автоматизация кассовой зоны

SystemGroup забезпечує комплексну автоматизацію робочих місць касирів для підприємств торгівлі і сфери послуг. Власне виробництво РРО Datecs, прямі багаторічні відносини зі світовими постачальниками і глибока технологічна експертиза дозволяють нам забезпечувати повний спектр рішень і устаткування для касової зони: від традиційних РРО, POS-систем, ваг і сканерів до професійних систем Self-Chekout.

Кассы самообслуживания SystemGroup Велика Кишеня

Використання кас самообслуговування (self-checkout систем) в магазинах - світова тенденція. Впровадження self-checkout дозволяє значно скоротити черги, розвантажити персонал, збільшити задоволеність відвідувачів. SystemGroup - одна з перших в Україні компаній, які впроваджують касове самообслуговування.

Більше рішень для Вашої сфери бізнесу