03124, Україна, Київ, бул.Вацлава Гавела, 4; тел.+380 (44) 490-92-29; 494-40-75
Кошик пустий

Як можна обійтись без РРО?

03/2018

Два найпопулярніших питання, які задають підприємці консультаційної лінії SystemGroup після законодавчих змін 2015 р.: «Ми потрібен мені РРО»? та «Який РРО мені підійде?». У цій статті постараємося відповісти детально на обидва

Кому і коли можна не використовувати РРО?
1. Оплата в банку по рахунку на р/р

Якщо підприємець (інтернет-магазин та ін.) виписує рахунок, який сплачується покупцем у банківському відділенні, то використовувати РРО не потрібно. Єдиний момент: оплата повинна потрапляти на офіційний розрахунковий рахунок підприємства: використовувати персональні платіжні карти для підприємництва незаконно.

Примітки: Ухвалення оплат платіжною карткою в точці продажу через POS-платіжний термінал згідно законодавства також має супроводжуватися видачею фіскальних чеків і використанням РРО.

Підстави: п.2 ст.9 «Закону про РРО».

2. Продажі «віртуальних» товарів без безпосереднього контакту з покупцем. 

Якщо продаж товару або надання послуги відбувається без безпосереднього контакту покупця і продавця, а також «місця розрахунків»  немає, то використовувати РРО не потрібно. Наведемо приклади:

Без РРО проводяться: продаж доступу до веб-сервісів, комп'ютерним програмам, оплата інформаційних послуг, підписок тощо. Оплата в такому разі здійснюється за допомогою платіжних карт Visa, MasterCard, електронних грошей, а товар або послуга надходять до покупця в електронному вигляді. Розрахункові документи в цьому випадку можуть бути електронними, їх можна використовувати у випадку виникнення суперечок.

РРО потрібен (у т.ч. оплати через Інтернет), якщо товар або послуга допускають безпосередній контакт з покупцем. Наприклад, якщо комп'ютерна програма має вигляд диска, що доставляється покупцеві, або послуга передбачає контакт з покупцем.

Підстави:  Лист ДФС України від 30.03.2015 р. № 6556/6/99-99-22-07-03-15 «Щодо порядку проведення розрахунків у системі електронної торгівлі». Детельніше>>

3. Відправка товарів післяоплатою, почтовою чи кур'єрською службою

Якщо покупець оплачує товар готівкою, але не продавцеві товару, а поштоій або кур'єрській службі, то фіскальний чек видається не магазином, а цією службою при прийомі оплати. Чек повинен бути виданий на «операцію з прийому готівки з метою подальшої передачі». Це стосується і оплати в поштовому відділенні, і оплати кур'єру. При цьому продавець товару повинен докласти до нього нефіскальні витратні документи - квитанцію, нефіскальний чек тощо, а також гарантійний талон.

Підстави: Ст.3 «Закону про РРО», «Правила продажу товарів поштою» (затверджено Наказом Міністерства Економіки Україні, Міністерства Транспорту та зв’язку України  від  11.06.2008  N 206/699 ) .  Інформація підтверджена і консультаційною службой ДФС.

4. Продаж власних товарів через оформлену касу підприємства

Якщо ваше підприємство продає товари власного виробництва, але не є магазином або закладом громадського харчування, то ви можете продавати власну продукцію на готівковий розрахунок без РРО, видаючи покупцеві касовий ордер, оформлений в касі підприємства. 

Підстави: Стаття 9 Закону України «Про РРО»

5. ФОП – платники єдиного податку 1-ї групи оподаткування та деякі інші

Якщо ви торгуєте на ринку або є ФОП на єдиному податку першої групи або здійснюєте дрібнороздрібну торгівлю в пересувній мережі (наприклад, продаєте каву «з коліс»), то РРО вам застосовувати не потрібно. Також є деякі винятки для торгівлі пресою (якщо періодика складає більше 50% обороту) та ін. Докладний перелік викладено в статті 9 Закону України «Про застосування РРО».

Отже, якщо ви торгуєте «матеріальними» товарами або послугами, і не хочете купувати РРО, то вам доведеться повністю відмовитися від прийому оплат готівкою: перейти на прийом платежів на розрахунковий рахунок в банку або передати доставку і прийом платежів сторонній кур'єрській / поштовій службі (тоді РРО стане їх турботою, але вони напевно врахують це у вартість своїх послуг).

Якщо ж ви все ж таки хочете залишити можливість покупцям платити готівкою, наприклад, в точці видачі інтернет-магазину або під час доставки додому, то доведеться встановити касовий апарат або фіскальний реєстратор. Який саме і в яких випадках? Читайте далі ...

Який РРО обрати: залежить від специфіки

Органи податкової в своїх поясненнях не раз звертали увагу, що мета закону - фіскалізований не підприємства, а передачу готівки. Тому не можна сказати, що якщо підприємство є ФОП 2й, 3й груп, інтернет-магазином або медичним центром, то йому слід розглядати РРО. Якщо немає готівки оплат - то немає об'єкта фіскалізації, і РРО не потрібен. Потреба в касовому апараті або фіскальному реєстраторі виникає, якщо оплати приймаються готівкою або через POS-термінал в точці продажу або при доставці товару.

1. Оплата в магазині чи точці видачі інтернет-магазину

Якщо ви приймаєте готівку (або оплату платіжною карткою через POS-термінал) при продажу товарів, надання послуги, то використання РРО  є обов'язковим. Який РРО підійде краще - залежить від ваших бізнес-процесів. Для невеликого магазину, кіоску, де не потрібна інтеграція з обліковою системою підприємства і немає великих черг підійде касовий апарат.

Якщо ви хочете, щоб продажі проводилися в 1С (іншим користувачем системи), є великий потік відвідувачів або важлива швидкість обслуговування, то краще зупинитися на фіскальному реєстраторі. Додаткова перевага такого фіскального реєстратора: на ньому можна реалізувати друк купонів для систем лояльності: наприклад, надрукувати купон на знижку при наступній покупці, бонусну доставку та ін. Ця можливість реалізована у фіскальних реєстраторів Datecs (SystemGroup).

У 2015 р фіскалізуватися доведеться: інтернет-магазинам, ювелірними магазинам (тепер вони відносяться до 3-й групі ФОП на єдиному податку) і багатьом іншим об'єктам торгівлі 2-ої та 3-ої груп ФОП-платників єдиного податку, які раніше були звільнені.

2. Прийом готівкових оплат кур'єром чи поштовою службою

Багато покупців інтернет-магазинів вже звикли розплачуватися при отриманні - в поштовому відділенні (післясплатою) або кур'єру при доставці додому. Зміни у законодавстві зобов'язують з 2015 р. застосовувати РРО та видавати фіскальний чек при таких операціях. Згідно законодавства, видавати фіскальні чеки при прийомі готівки зобов'язані не тільки магазини, але і ті, хто приймає готівку для подальшої передачі: апарати самообслуговування (про них нижче), кур'єрські служби, поштові відділення та ін.

У поштовому відділенні може бути встановлений стаціонарний касовий апарат або фіскальний реєстратор - критерії вибору аналогічні магазинам, про які йшлося вище. Якщо оплату приймає кур'єр, то йому знадобиться мобільний фіскальний реєстратор. З таким реєстратором він може надрукувати фіскальний чек на фактично прийнятий товар і при необхідності продати додаткові аксесуари.

Для автоматизації кур'єрських служб існують  рішення, які дозволяють не тільки видавати чеки, а й планувати маршрути доставок, відстежувати місце розташування кур'єрів, відправляти в офіс інформацію про фактично прийняті товари. Кур'єр бачить на своєму смартфоні або планшеті план доставок - списком, і на карті - у вигляді маршруту, може відзначити продаж повністю або частково.

LOGIST. Мобільний Кур'єр. Система автоматизації кур'єрскої служби і фіскалізації продажів

Детальніше про систему "Мобільний кур'єр">>

SystemGroup рекомендує

Фіскальні реєстратори
Фискальный регистратор Datecs FP-101 Smart купить
20 тис. товарів | КСЕФ | Друк 70 мм/сек | Продаж з будь-якими податками (18 груп товарів) | RS-232, USB, Ethernet | Сервіси Cash&Cloud
Касові апарати
Кассовый аппарат Datecs MP-01 купить
5 тис.товарів | КСЕФ | 20 груп оподаткування | 10 типів оплат | Дисплей 8 рядків | Ethernet, mini USB, RS232, GPRS (Опция) | Акумулятор, живлення від мережі або USB
Фіскальні реєстратори
Фискальный регистратор Datecs FP-320 купить
20 тис. товарів | КСЕФ | Друк 200 мм/сек | 10 груп товарів з оподаткування | Всі типи податків | Сервіси Cash&Cloud

Консультації та замовлення

Дізнайтеся більше про цікаві Вам рішення:

Телефон: +38 (044) 494-40-75; (095) 282 34 39

e-mail: sw@systemgroup.com.ua

Запит консультації>>

Інші рішення цієї сфери

dPOS программа автоматизации торговли

dPOS - передова front-office система для автоматизації робочих місць касирів на ОС Linux. Вона включає реєстрацію всіх операцій з товарами і готівкою, забезпечує ефективне управління товарами, цінами і робочими місцями касирів. Також дозволяє реалізувати бонусну систему лояльності практично будь-якої функціональності.

Автоматизация кассовой зоны

SystemGroup забезпечує комплексну автоматизацію робочих місць касирів для підприємств торгівлі і сфери послуг. Власне виробництво РРО Datecs, прямі багаторічні відносини зі світовими постачальниками і глибока технологічна експертиза дозволяють нам забезпечувати повний спектр рішень і устаткування для касової зони: від традиційних РРО, POS-систем, ваг і сканерів до професійних систем Self-Chekout.

Кассы самообслуживания SystemGroup Велика Кишеня

Використання кас самообслуговування (self-checkout систем) в магазинах - світова тенденція. Впровадження self-checkout дозволяє значно скоротити черги, розвантажити персонал, збільшити задоволеність відвідувачів. SystemGroup - одна з перших в Україні компаній, які впроваджують касове самообслуговування.

Электронные ценники Украина внедрение

Електронні цінники (Electronis shelf labels, ESL) - сучасна система для управління цінами в торговому залі, заснована на технології електронного паперу і бездротової інфраструктури для передачі даних з облікової системи на цінники. Технологія дозволять скоротити час та витрати ресурсів на переоцінку товарів і зміну цін, дає нові можливості для реалізації маркетингових активностей, омнікальних продажів, залучення покупців. SystemGroup - єдиний в Україні системний інтегратор, який професійно впроваджує рішення класу ESL.

Фискальные сервисы Cash&Cloud

Cash&Cloud - сімейство серверних продуктів розробки SystemGroup. Це унікальні рішення, які значно розширюють функціональність РРО Datecs і збільшують зручність керування мережею РРО для IT-служби та ЦСО, а також дають зручні інструменти для аналізу продажів і транзакцій. Отримання даних з контрольної стрічки, повідомлення про збої, моніторинг роботи РРО та багато інших сервісів на базі РРО.

Рішення для підвищення ефективності Вашого бізнесу

dPOS программа автоматизации торговли

dPOS - передова front-office система для автоматизації робочих місць касирів на ОС Linux. Вона включає реєстрацію всіх операцій з товарами і готівкою, забезпечує ефективне управління товарами, цінами і робочими місцями касирів. Також дозволяє реалізувати бонусну систему лояльності практично будь-якої функціональності.

Автоматизация кассовой зоны

SystemGroup забезпечує комплексну автоматизацію робочих місць касирів для підприємств торгівлі і сфери послуг. Власне виробництво РРО Datecs, прямі багаторічні відносини зі світовими постачальниками і глибока технологічна експертиза дозволяють нам забезпечувати повний спектр рішень і устаткування для касової зони: від традиційних РРО, POS-систем, ваг і сканерів до професійних систем Self-Chekout.

Кассы самообслуживания SystemGroup Велика Кишеня

Використання кас самообслуговування (self-checkout систем) в магазинах - світова тенденція. Впровадження self-checkout дозволяє значно скоротити черги, розвантажити персонал, збільшити задоволеність відвідувачів. SystemGroup - одна з перших в Україні компаній, які впроваджують касове самообслуговування.

Більше рішень для Вашої сфери бізнесу

Новини на тему

чер 08, 2017

Наказом ДФС України від 22.10.2018 № 688 затверджено оновлений Державний Реєстр реєстраторів розрахункових операцій України. У нього традиційно увійшли касові апарати (ЕККА) Datecs MP-01, Neon W, популярні фіскальні реєстратори (ЕККР) Datecs Fp-101 Smart, Datecs FP-320, Datecs FP-T88, вбудований РРО Datecs eFP-2480

 

Нові правила реєстрації РРО та експлуатації РРО та книг КОРО
жов 12, 2018

Набув чинності наказ Міністерства фінансів № 773 від 01.10.2018 р., який передбачає зміни до порядків реєстрації та застосування РРО (реєстраторів розрахункових операцій, тобто касових апаратів), реєстрації та ведення розрахункових книжок та КОРО (книг обліку розрахункових операцій), а також порядку опломбування РРО.

Retail Forum SystemGroup 2017
бер 31, 2017

30 березня 2017 р. системний інтегратор SystemGroup зібрав роздрібні мережі України на Retail Forum SystemGroup 2017 Києві, щоб познайомити з технологічними та маркетинговими трендами в Retail та обговорити розвиток інновацій в Україні.

Статьи на тему

Купить РРО кассовый аппарат

Покрокова інструкція щодо реєстрації та введенню в експлуатацію реєстраторів розрахункових операцій (РРО) допоможе Вам зорієнтуватися в непростому світі фіскальних рішень та спланувати порядок та терміни необхідних дій.

Законодательство по РРО

Перелік законів та підзаконних актів, якими регламентується використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО) в Україні: Закон України №265/95-ВР "Про використання РРО ..", Податковий Кодекс України та інші законодавчі акти.

В останні роки законодавство України вимагає від бізнесу використовувати в так званих ПТКС (програмно-технічних комплексах самообслуговування) реєстратори розрахункових операцій, які забезпечують видачу фіскального чека і передачу звітних даних в ДФС. Використовувати традиційний касовий апарат або фіскальний реєстратор в складі ПТКС проблематично: робота зі звичайним РРО вимагає участі оператора, а форм-фактор передбачає розміщення на горизонтальній робочої поверхні.