03124, Україна, Київ, бул.Вацлава Гавела, 4; тел.+380 (44) 490-92-29; 494-40-75
Кошик пустий

Як можна обійтись без РРО?

03/2018

Два найпопулярніших питання, які задають підприємці консультаційної лінії SystemGroup після законодавчих змін 2015 р.: «Ми потрібен мені РРО»? та «Який РРО мені підійде?». У цій статті постараємося відповісти детально на обидва

Кому і коли можна не використовувати РРО?
1. Оплата в банку по рахунку на р/р

Якщо підприємець (інтернет-магазин та ін.) виписує рахунок, який сплачується покупцем у банківському відділенні, то використовувати РРО не потрібно. Єдиний момент: оплата повинна потрапляти на офіційний розрахунковий рахунок підприємства: використовувати персональні платіжні карти для підприємництва незаконно.

Примітки: Ухвалення оплат платіжною карткою в точці продажу через POS-платіжний термінал згідно законодавства також має супроводжуватися видачею фіскальних чеків і використанням РРО.

Підстави: п.2 ст.9 «Закону про РРО».

2. Продажі «віртуальних» товарів без безпосереднього контакту з покупцем. 

Якщо продаж товару або надання послуги відбувається без безпосереднього контакту покупця і продавця, а також «місця розрахунків»  немає, то використовувати РРО не потрібно. Наведемо приклади:

Без РРО проводяться: продаж доступу до веб-сервісів, комп'ютерним програмам, оплата інформаційних послуг, підписок тощо. Оплата в такому разі здійснюється за допомогою платіжних карт Visa, MasterCard, електронних грошей, а товар або послуга надходять до покупця в електронному вигляді. Розрахункові документи в цьому випадку можуть бути електронними, їх можна використовувати у випадку виникнення суперечок.

РРО потрібен (у т.ч. оплати через Інтернет), якщо товар або послуга допускають безпосередній контакт з покупцем. Наприклад, якщо комп'ютерна програма має вигляд диска, що доставляється покупцеві, або послуга передбачає контакт з покупцем.

Підстави:  Лист ДФС України від 30.03.2015 р. № 6556/6/99-99-22-07-03-15 «Щодо порядку проведення розрахунків у системі електронної торгівлі». Детельніше>>

3. Відправка товарів післяоплатою, почтовою чи кур'єрською службою

Якщо покупець оплачує товар готівкою, але не продавцеві товару, а поштоій або кур'єрській службі, то фіскальний чек видається не магазином, а цією службою при прийомі оплати. Чек повинен бути виданий на «операцію з прийому готівки з метою подальшої передачі». Це стосується і оплати в поштовому відділенні, і оплати кур'єру. При цьому продавець товару повинен докласти до нього нефіскальні витратні документи - квитанцію, нефіскальний чек тощо, а також гарантійний талон.

Підстави: Ст.3 «Закону про РРО», «Правила продажу товарів поштою» (затверджено Наказом Міністерства Економіки Україні, Міністерства Транспорту та зв’язку України  від  11.06.2008  N 206/699 ) .  Інформація підтверджена і консультаційною службой ДФС.

4. Продаж власних товарів через оформлену касу підприємства

Якщо ваше підприємство продає товари власного виробництва, але не є магазином або закладом громадського харчування, то ви можете продавати власну продукцію на готівковий розрахунок без РРО, видаючи покупцеві касовий ордер, оформлений в касі підприємства. 

Підстави: Стаття 9 Закону України «Про РРО»

5. ФОП – платники єдиного податку 1-ї групи оподаткування та деякі інші

Якщо ви торгуєте на ринку або є ФОП на єдиному податку першої групи або здійснюєте дрібнороздрібну торгівлю в пересувній мережі (наприклад, продаєте каву «з коліс»), то РРО вам застосовувати не потрібно. Також є деякі винятки для торгівлі пресою (якщо періодика складає більше 50% обороту) та ін. Докладний перелік викладено в статті 9 Закону України «Про застосування РРО».

Отже, якщо ви торгуєте «матеріальними» товарами або послугами, і не хочете купувати РРО, то вам доведеться повністю відмовитися від прийому оплат готівкою: перейти на прийом платежів на розрахунковий рахунок в банку або передати доставку і прийом платежів сторонній кур'єрській / поштовій службі (тоді РРО стане їх турботою, але вони напевно врахують це у вартість своїх послуг).

Якщо ж ви все ж таки хочете залишити можливість покупцям платити готівкою, наприклад, в точці видачі інтернет-магазину або під час доставки додому, то доведеться встановити касовий апарат або фіскальний реєстратор. Який саме і в яких випадках? Читайте далі ...

Який РРО обрати: залежить від специфіки

Органи податкової в своїх поясненнях не раз звертали увагу, що мета закону - фіскалізований не підприємства, а передачу готівки. Тому не можна сказати, що якщо підприємство є ФОП 2й, 3й груп, інтернет-магазином або медичним центром, то йому слід розглядати РРО. Якщо немає готівки оплат - то немає об'єкта фіскалізації, і РРО не потрібен. Потреба в касовому апараті або фіскальному реєстраторі виникає, якщо оплати приймаються готівкою або через POS-термінал в точці продажу або при доставці товару.

1. Оплата в магазині чи точці видачі інтернет-магазину

Якщо ви приймаєте готівку (або оплату платіжною карткою через POS-термінал) при продажу товарів, надання послуги, то використання РРО  є обов'язковим. Який РРО підійде краще - залежить від ваших бізнес-процесів. Для невеликого магазину, кіоску, де не потрібна інтеграція з обліковою системою підприємства і немає великих черг підійде касовий апарат.

Якщо ви хочете, щоб продажі проводилися в 1С (іншим користувачем системи), є великий потік відвідувачів або важлива швидкість обслуговування, то краще зупинитися на фіскальному реєстраторі. Додаткова перевага такого фіскального реєстратора: на ньому можна реалізувати друк купонів для систем лояльності: наприклад, надрукувати купон на знижку при наступній покупці, бонусну доставку та ін. Ця можливість реалізована у фіскальних реєстраторів Datecs (SystemGroup).

У 2015 р фіскалізуватися доведеться: інтернет-магазинам, ювелірними магазинам (тепер вони відносяться до 3-й групі ФОП на єдиному податку) і багатьом іншим об'єктам торгівлі 2-ої та 3-ої груп ФОП-платників єдиного податку, які раніше були звільнені.

2. Прийом готівкових оплат кур'єром чи поштовою службою

Багато покупців інтернет-магазинів вже звикли розплачуватися при отриманні - в поштовому відділенні (післясплатою) або кур'єру при доставці додому. Зміни у законодавстві зобов'язують з 2015 р. застосовувати РРО та видавати фіскальний чек при таких операціях. Згідно законодавства, видавати фіскальні чеки при прийомі готівки зобов'язані не тільки магазини, але і ті, хто приймає готівку для подальшої передачі: апарати самообслуговування (про них нижче), кур'єрські служби, поштові відділення та ін.

У поштовому відділенні може бути встановлений стаціонарний касовий апарат або фіскальний реєстратор - критерії вибору аналогічні магазинам, про які йшлося вище. Якщо оплату приймає кур'єр, то йому знадобиться мобільний фіскальний реєстратор. З таким реєстратором він може надрукувати фіскальний чек на фактично прийнятий товар і при необхідності продати додаткові аксесуари.

Для автоматизації кур'єрських служб існують  рішення, які дозволяють не тільки видавати чеки, а й планувати маршрути доставок, відстежувати місце розташування кур'єрів, відправляти в офіс інформацію про фактично прийняті товари. Кур'єр бачить на своєму смартфоні або планшеті план доставок - списком, і на карті - у вигляді маршруту, може відзначити продаж повністю або частково.

LOGIST. Мобільний Кур'єр. Система автоматизації кур'єрскої служби і фіскалізації продажів

Детальніше про систему "Мобільний кур'єр">>

SystemGroup рекомендує

Фіскальні реєстратори
Фискальный регистратор Datecs FP-101 Smart купить
20 тис. товарів | КСЕФ | Друк 70 мм/сек | Продаж з будь-якими податками (18 груп товарів) | RS-232, USB, Ethernet | Сервіси Cash&Cloud
Фіскальні реєстратори
Фискальный регистратор Datecs FP-320 купить
20 тис. товарів | КСЕФ | Друк 200 мм/сек | 10 груп товарів з оподаткування | Всі типи податків | Сервіси Cash&Cloud
Касові апарати
Кассовый аппарат Datecs MP-01 купить
5 тис.товарів | КСЕФ | 20 груп оподаткування | 10 типів оплат | Дисплей 8 рядків | Ethernet, mini USB, RS232, GPRS (Опция) | Акумулятор, живлення від мережі або USB

Консультації та замовлення

Дізнайтеся більше про цікаві Вам рішення:

Телефон: +38 (044) 494-40-75; (095) 282 34 39

e-mail: sw@systemgroup.com.ua

Запит консультації>>

Рішення для підвищення ефективності Вашого бізнесу

Фискальные сервисы Cash&Cloud

Cash&Cloud - сімейство серверних продуктів розробки SystemGroup. Це унікальні рішення, які значно розширюють функціональність РРО Datecs і збільшують зручність керування мережею РРО для IT-служби та ЦСО, а також дають зручні інструменти для аналізу продажів і транзакцій. Отримання даних з контрольної стрічки, повідомлення про збої, моніторинг роботи РРО та багато інших сервісів на базі РРО.

dPOS программа автоматизации торговли

dPOS - передова front-office система для автоматизації робочих місць касирів на ОС Linux. Вона включає реєстрацію всіх операцій з товарами і готівкою, забезпечує ефективне управління товарами, цінами і робочими місцями касирів. Також дозволяє реалізувати бонусну систему лояльності практично будь-якої функціональності.

Автоматизация кассовой зоны

SystemGroup забезпечує комплексну автоматизацію робочих місць касирів для підприємств торгівлі і сфери послуг. Власне виробництво РРО Datecs, прямі багаторічні відносини зі світовими постачальниками і глибока технологічна експертиза дозволяють нам забезпечувати повний спектр рішень і устаткування для касової зони: від традиційних РРО, POS-систем, ваг і сканерів до професійних систем Self-Chekout.

Більше рішень для Вашої сфери бізнесу

Новини на тему

чер 08, 2017

Наказом ДФС України від 15.05.2019 № 392 затверджено оновлений Державний Реєстр реєстраторів розрахункових операцій України. У нього традиційно увійшли касові апарати (ЕККА) Datecs MP-01, Neon W, популярні фіскальні реєстратори (ЕККР) Datecs Fp-101 Smart, Datecs FP-320, Datecs FP-T88, вбудований РРО Datecs eFP-2480

 

Мобильный фискальный регистратор Datecs CMP-10L
гру 28, 2018

Бюджетний мобільний РРО призначено для друку фіскального чеку в місці доставки та оплати товару кур'єром інтернет-магазину або поштового оператора. Цього вимагає фіскальне законодавство України.

Нові правила реєстрації РРО та експлуатації РРО та книг КОРО
жов 12, 2018

Набув чинності наказ Міністерства фінансів № 773 від 01.10.2018 р., який передбачає зміни до порядків реєстрації та застосування РРО (реєстраторів розрахункових операцій, тобто касових апаратів), реєстрації та ведення розрахункових книжок та КОРО (книг обліку розрахункових операцій), а також порядку опломбування РРО.

Статьи на тему

Законодательство по РРО

Перелік законів та підзаконних актів, якими регламентується використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО) в Україні: Закон України №265/95-ВР "Про використання РРО ..", Податковий Кодекс України та інші законодавчі акти.

Регистрация РРО

У зв'язку з Наказом МінФіна № 773, дещо змінюється та спрощується процедура реєстрації РРО та використання КУРО. Зміни спрямовано на зменшення кількості документів та тривалості процедур за рахунок введення електронних реєстрів.

Перелік підприємств торгівлі та сфери послуг, які зобов'язані застосовувати РРО в 2018-2019 році, і хто може обійтися без касового апарату. Нюанси і подробиці фіскального законодавства України.