03124, Україна, Київ, бул.Вацлава Гавела, 4; тел.+380 (44) 490-92-29; 494-40-75
Кошик пустий

Секрети підвищення ефективності транспортної логістики

02/2017

Оптимізація транспортної логістики  - ресурс скорочення витрат, доступний будь-якому бізнесу.


Практично кожен виробник, дистриб'ютор, роздрібна мережа та кур'єрська служба стикаються з необхідністю забезпечувати доставки продукції і управляти ними. При цьому вартість доставки може істотно впливати на вартість продукції і відповідно на конкурентоспроможність бізнесу. Тому завдання скоротити витрати коштів і часу на доставку, логістику і управління ними є життєво важливою для багатьох підприємств.

Основні проблеми в транспортній логістиці, з якими стикаються підприємства

1.Високі витрати на доставку. Зростання цін на ПММ, сезонні коливання бізнесу, розростання автопарку і штату - все це, як правило, призводить до поступового зростання витрат на доставку та претензіями до директора з логістики.

 

2.Довготривале планування.  При ручному управлінні доставками на обробку та планування маршрутів йде часом кілька годин, а оперативне внесення змін при появі термінових доставок стає проблемою.

3.Несумлінність водіїв та диспетчерів. Нецільове використання транспорту, коли водій між доставками заїжджає до тещі, або диспетчери віддають найкращі маршрути "своїм" водіям, призводить до того, що витрати ПММ і часу зростають, а викрити співробітників в порушеннях досить складно.

 

4.Нерозуміння собівартості доставок. За відсутності чіткої статистики дуже складно розрахувати вартість кожної доставки, а це ускладнює бізнес-аналіз та оцінку ефективності роботи відділу логістики. 

5.Неповне завантаження автомобілів. При розмаїтті автопарку, разнотипної продукції і географічно розрізнених точок доставки дуже складно побудувати оптимальні маршрути, які б враховували й найкоротший шлях, й вікна доставки, й допуски водіїв. Навіть побудовані досвідченим логістом, "накатані маршрути" з часом перестають бути оптимальними.

6.Репутаційний збиток. Затримки в доставці, відсутність інформації про хід виконання доставки або її несвоєчасність, недовезення вантажу тощо, призводять до невдоволення клієнтів і репутаційних ризиків, коли зусилля всього бізнесу зводяться нанівець непунктуальним водієм.   

 

Шляхи вирішення проблем

Найм додаткових диспетчерів або розширення автопарку, як правило, не вирішує проблему або усуває її лише на час. Найбільш ефективним способом оптимізації транспортної логістики є використання TMS (transport management system) - Системи управління транспортом. 

Як змінюється транспортна логістика при використанні TMS Системи управління транспортом (на прикладі Logist.UA)

1. Планування маршрутів відбувається автоматично

TMS отримує список заявок на доставку з 1С, файлу Excel або облікової системи та автоматично обробляє їх. Аналіз точок, розрахунок маршрутів і завантаження автопарку, формування завдань на рейси відбувається в мінімальний термін. З досвіду користувачів Logist.UA, вдалося досягати 8-кратної економії часу на планування (з 2 години до 15 хвилин)

2. Оптимізуються маршрути доставки

Яким би досвідченим не був логіст, математичний розрахунок оптимальної послідовності точок на основі множинних обмежень (близько 30) завжди точніше в комп'ютера. Але про всяк випадок, Logist.UA підтримує і можливість ручної зміни рейсів (з відповідним логгірованням дій диспетчера)

 

3. Більше доставок тим же автопарком

За рахунок математично точного розрахунку завантаження різних типів автомобілів і мінімізації пробігу, обсяг автомобілів вдається використовувати більш повно. А значить, або частину автопарку можна вивільнити, або здійснювати більше доставок тим же автопарком.

4. Моніторинг в режимі план-факт

Відстеження ходу виконання маршрутів дозволяє виявляти порушення водіїв, своєчасно вносити корективи в хід доставки, мати оперативну інформацію про потенційні затримки, збирати статистику про причини затримок і втрат. 

 

 

Консультації та замовлення

Дізнайтеся більше про цікаві Вам рішення:

Телефон: +38 (044) 494-40-75; (095) 282 34 39

e-mail: sw@systemgroup.com.ua

Запит консультації>>

Рішення для підвищення ефективності Вашого бізнесу

Logist.UA. Система управления транспортом предприятия. GPS-мониторинг

Logist.UA - система управління транспортом класу TMS (Transport Management System,TMS система), використовується для автоматизації управління доставками, планування маршрутів і моніторингу пересувань автотранспорту на підприємствах України. 

Автоматизация доставки

Logist.Мобільний кур'єр - Комплексне рішення для автоматизації роботи інтернет-магазинів та служб доставки, з можливістю видачі фіскального чека на місці доставки.

GPS мониторинг транспорт предприятия от Logist.UA

Модуль Моніторингу (GPS, LBS) використовується для відстеження місця розташування автомобілів підприємства, контролю виконання маршрутів в режимі план-факт та інформуванні за подією (перевищення швидкості, відхилення від маршруту та ін.). Впровадження GPS моніторингу завжди призводить до зміцнення дисципліни водіїв та скорочення витрат на ПММ.

Більше рішень для Вашої сфери бізнесу

Новини на тему

Мобильный фискальный регистратор Datecs CMP-10L
гру 28, 2018

Бюджетний мобільний РРО призначено для друку фіскального чеку в місці доставки та оплати товару кур'єром інтернет-магазину або поштового оператора. Цього вимагає фіскальне законодавство України.

Внедрение TMS Logist.UA
тра 29, 2018

Ви давно замислюєтеся про автоматизацію транспортної логістики, але хочете детально розуміти, як це вплине на діяльність підприємства і витрати? Які типові проблеми виникають при ручному управлінні доставками? Як ефективно та швидко планувати маршрути? Що дає компанії GPS-моніторинг та відстеження виконання маршрутів в режимі План-Факт та багато інших відповідей в доповіді Олени Ковальової на "Дні Логиста"

Автоматизация бизнес-процессов холодной логистики
лип 10, 2018

4 липня 2018 р. в Києві відбувся відкритий захід, присвячений автоматизації бізнес-процесів в холодній логістиці поставок. Серед тем заходу - управління зберіганням, доставкою та інфраструктурою холодних складів.

Статьи на тему

Консультація ДФС: при реєстрації портативного РРО кур'єрською службою можно зазначити реквізити автомобіля, яким виконано доставку товару (надано послугу).