03124, Україна, Київ, бул.Вацлава Гавела, 4; тел.+380 (44) 490-92-29; 494-40-75
Кошик пустий

Реформи в сфері РРО в Україні

05/2014

Фіскальна політика в Україні в 2013-2018 рр. спрямована на збільшення контролю над рухом готівкових коштів, а також перехід до електронної звітності. Як наслідок, кількість сфер і підприємств, які зобов'язані застосовувати РРО, останніми роками зростає. 

Законодавство. Вимоги до використання Реєстраторів розрахункових операцій регламентуються Законом України № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», Податковим кодексом та ін. законодавчими актами. 

Нове! Зміни в Законодавстві щодо РРО в 2017 році:

Продавці техніки та електроніки повинні будуть використовувати РРО і видавати фіскальні чеки, незалежно від обороту, організаційної форми та місця торгівлі. Детальніше>>


Актуальні моделі РРО 2017 р. для роздрібних магазинів, інтернет-магазинів, ФОП, послуг.

Дані популярні моделі РРО включені до ДержРеєстру РРО та відповідають всім вимогам законодавства 2017 р.

 • Datecs МР-01 
 • Кассовый аппарат купить
 • Бюджетний портативний касовий апарат, розроблений для малого бізнесу

 • DATECS СМР-10М
 • Мобільний реєстратор для автоматизації кур'єрських служб, інтернет-магазинів та торгових представників

 • DATECS FP-101 SMART
 • Бюджетний фіскальний реєстратор для торгових точок з невеликою відвідуваністю

 • DATECS FP–320
 • Фіскальний реєстратор універсального застосування

Зміни в законодавстві, що стосується РРО, в 2016 р.

1. З 1 січня 2016 р. РРО починають використовувати фізособи-підприємці на єдиному податку 2-ї групи (так звані "єдинники"), які досягли річного обороту в 1 млн.грн. (3-я група ФОП використовує РРО з 2015 р.)

2. Автомати з продажу товарів і послуг (так звані ПТКС) повинні бути фіскалізований та видавати чек. Детальніше>>

3. Касові апарати повинні забезпечувати почековую передачу даних. Старі моделі касових апаратів повинні бути доопрацьовані.

4. Старі моделі фіскальних реєстраторів повинні бути доопрацьовані до версії з Контрольної стрічкою в електронній формі. 

Детальніше про законодавство по РРО 2016 >>

Зміни в законодавстві, що стосується РРО, в 2015 р.

1. З 1 січня 2015 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" № 71-VIII від  28.12.2014 г., який розширює сферу використання РРО та зобов'язує використовувати РРО у своїй діяльності нові категорії суб'єктів підприємницької діяльності:

 • ФОП - платників єдиного податку ІІІ групи (з 1.07.2015 р.) та ІІ групи (з 1.01.2016 р.) (крім фізосіб-підприємців на ринках та при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі). Для таких ФОП, які почали застосовувати РРО в період до 30.06.2015, передбачається звільнення від проведення перевірок щодо використання РРО до 01.01.2017 р. 
 • Підприємства електронної комерції
 • Агентів, які здійснюють операції з приймання готівки для подальшого переказу
 • При операціях купівлі-продажу валюти у відділеннях банків
 • Постачальників послуг (всіх форм власності), оплата яких відбувається готівкою або за платіжними картками, жетонами та ін.

2. З 1 січня 2015 до первинної реєстрації допускаються тільки реєстратори розрахункових операцій (РРО) з контрольною стрічкою в електронній формі (перелік див. ДержРеєстру РРО України, частина I).

3. Перелік дозволених до використання РРО, встановлених раніше 1 січня 2015 року, встановлюється ДержРеєстром РРО частина II.

4. Вимога щодо реалізації почекової передачі даних для касових апаратів, встановлених до 1 січня 2015 року, відстрочено до 1 січня 2016 року. 

Законодавча база щодо застосування РРО:

Як придбати та встановити РРО 

Для реєстрації РРО в органах ДФС закон вимагає обов'язкового укладення договору з ЦСО (центром сервісного обслуговування). Купуючи РРО в SystemGroup, Ви можете укласти договір з нашим ЦСО або одним з регіональних ЦСО - партнерів, які мають право обслуговування РРО Datecs. Офіційні ЦСО Datecs мають право установки, підключення та технічного обслуговування РРО. При постановці на обслуговування вони підготують пакет документів, необхідних для реєстрації РРО та взяття його на облік в ДФС. 

Читайте статтю: Як зареєструвати РРО та ввести його в експлуатацію>>

Інформація для ЦСО Datecs 

Заявки для активації РРО з контрольною стрічкою в електронній формі приймаються шляхом заповнення Форми на активацію в Зоні ЦСО Datecs 888

Консультації та замовлення

Дізнайтеся більше про цікаві Вам рішення:

Телефон: +38 (044) 494-40-75; (095) 282 34 39

e-mail: sw@systemgroup.com.ua

Запит консультації>>

Рішення для підвищення ефективності Вашого бізнесу

Кассы самообслуживания SystemGroup Велика Кишеня

Використання кас самообслуговування (self-checkout систем) в магазинах - світова тенденція. Впровадження self-checkout дозволяє значно скоротити черги, розвантажити персонал, збільшити задоволеність відвідувачів. SystemGroup - одна з перших в Україні компаній, які впроваджують касове самообслуговування.

Электронные ценники Украина внедрение

Електронні цінники (Electronis shelf labels, ESL) - сучасна система для управління цінами в торговому залі, заснована на технології електронного паперу і бездротової інфраструктури для передачі даних з облікової системи на цінники. Технологія дозволять скоротити час та витрати ресурсів на переоцінку товарів і зміну цін, дає нові можливості для реалізації маркетингових активностей, омнікальних продажів, залучення покупців. SystemGroup - єдиний в Україні системний інтегратор, який професійно впроваджує рішення класу ESL.

Фискальные сервисы Cash&Cloud

Cash&Cloud - сімейство серверних продуктів розробки SystemGroup. Це унікальні рішення, які значно розширюють функціональність РРО Datecs і збільшують зручність керування мережею РРО для IT-служби та ЦСО, а також дають зручні інструменти для аналізу продажів і транзакцій. Отримання даних з контрольної стрічки, повідомлення про збої, моніторинг роботи РРО та багато інших сервісів на базі РРО.

Новини на тему

чер 08, 2017

Наказом ДФС України від 15.05.2019 № 392 затверджено оновлений Державний Реєстр реєстраторів розрахункових операцій України. У нього традиційно увійшли касові апарати (ЕККА) Datecs MP-01, Neon W, популярні фіскальні реєстратори (ЕККР) Datecs Fp-101 Smart, Datecs FP-320, Datecs FP-T88, вбудований РРО Datecs eFP-2480

 

Мобильный фискальный регистратор Datecs CMP-10L
гру 28, 2018

Бюджетний мобільний РРО призначено для друку фіскального чеку в місці доставки та оплати товару кур'єром інтернет-магазину або поштового оператора. Цього вимагає фіскальне законодавство України.

Нові правила реєстрації РРО та експлуатації РРО та книг КОРО
жов 12, 2018

Набув чинності наказ Міністерства фінансів № 773 від 01.10.2018 р., який передбачає зміни до порядків реєстрації та застосування РРО (реєстраторів розрахункових операцій, тобто касових апаратів), реєстрації та ведення розрахункових книжок та КОРО (книг обліку розрахункових операцій), а також порядку опломбування РРО.

Статьи на тему

Законодательство по РРО

Перелік законів та підзаконних актів, якими регламентується використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО) в Україні: Закон України №265/95-ВР "Про використання РРО ..", Податковий Кодекс України та інші законодавчі акти.

Регистрация РРО

У зв'язку з Наказом МінФіна № 773, дещо змінюється та спрощується процедура реєстрації РРО та використання КУРО. Зміни спрямовано на зменшення кількості документів та тривалості процедур за рахунок введення електронних реєстрів.

Перелік підприємств торгівлі та сфери послуг, які зобов'язані застосовувати РРО в 2018-2019 році, і хто може обійтися без касового апарату. Нюанси і подробиці фіскального законодавства України.