03124, Україна, Київ, бул.Вацлава Гавела, 4; тел.+380 (44) 490-92-29; 494-40-75
Кошик пустий

Нові вимоги до форми та змісту касових чеків вступили в силу 11.03.2016. Коментарі та роз'яснення

03/2016

11 березня 2016 р. вступив в силу Наказ Мінфіну про затвердження нових форм розрахункових документів та Порядку подання звітності, пов'язаної з використанням книжок КОРО. 

НАКАЗ Міністерства Фінансів України від 21.01.2016  № 13 "Про затвердження Положення про форму та зміст розрахункових документів, Порядку подання звітності, пов’язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форми № ЗВР-1 Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)".

Основні законодавчі нововведення:

1. Відображення акцизного податку

Акцизний податок стає обов'язковим реквізитом касового чеку для роздрібних продавців, які торгують підакцизними товарами. Мають бути вказані назва, ставки і загальна сума. Формально відсутність акцизу в чеку стає повноправною підставою для нарахування штрафу.

Коментар: Відповідно до п.5 Наказу, вимоги до змісту фіскальних чеків, що стосуються відображення податків (крім ПДВ), не поширюються на чеки, які друкуються РРО, версії внутрішнього ПЗ яких включені до ДержРеєстру РРО України до вступу в силу даного Наказу (11.03.2016). Таким чином, всі РРО, включені до ДержРеєстру РРО станом на 11.03.2016, можуть продовжувати використовуватися без внесення змін. 

Цитата: "Вимоги до форми і змісту фіскальних касових чеків у частині відображення інших податків, крім податку на додану вартість, не поширюються на розрахункові документи, що друкуються реєстраторами розрахункових операцій, версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Державного реєстру електронних контрольно-касових апаратів та комп’ютерних систем, до дня набрання чинності цим наказом."

Таким чином, всі РРО торгової марки Datecs виробництва «Систем Продакшн», які вже знаходяться в ДержРеєстрі РРО України, можуть продовжувати використовуватися з тими версіями внутрішнього програмного забезпечення, з якими вони зареєстровані в органах ДФС, і друкувати чеки з колишнім форматом відображення податків (на підставі п. 5 Наказу). Нові вимоги щодо виведення інформації в чеках можуть бути реалізовані в усіх нових фіскальних реєстраторів і касових апаратах Datecs, що поставляються з березня 2016 р. (програмними методами самим користувачем або за допомогою ЦСО).

Також дані вимоги будуть реалізовані в обов'язковому порядку в нових версіях РРО, що включаються вперше до ДержРеєстру України після 11.03.2016 р.

2. Реквізити при оплаті платіжною карткою

При розрахунках платіжною карткою з платіжного терміналу, з'єднаного з РРО або підключеного до нього, касовий чек повинен додатково містити обов'язкові реквізити:

  • ідентифікатор платіжного пристрою, суму комісії (якщо є), вид операції;
  • реквізити платіжної картки (допустимі правилами безпеки платіжної системи), перед яким друкуються великі літери "ЕПЗ";
  • напис "Код авт." та код авторизації або інший код, що ідентифікує операцію в платіжній системі, якщо правила розрахунків платіжної системи передбачають складання розрахункових документів з використанням міжнародних платіжних карт без здійснення процедур авторизації;
  • підпис касира та підпис держателя платіжної картки (якщо це передбачено правилами платіжної системи) в окремих рядках, перед якими друкуються слова «Касир» і «Держатель ЕПЗ".

Коментар: Висновок вищезгаданої платіжної інформації вимагає переробки внутрішнього ПЗ реєстраторів розрахункових операцій, що неможливо без внесення змін до ДержРеєстру РРО. Виробничий підрозділ SystemGroup Україна (ТОВ «Систем Продакшн») вже звернулося до органів ДФС за роз'ясненнями щодо порядку реалізації даної норми. Ми опублікуємо відповідь ДФС на нашому сайті, як тільки він буде отриманий.

У перехідний період можна аргументувати відсутність даних реквізитів тим, що платіжний термінал підключається не до фіскального реєстратора, а до POS-системи, а в разі використання касового апарату - використовувати його без прямого підключення до платіжного терміналу.

3. Нові форми розрахункових документів (чеків, квитанцій, тощо):

Оновлено форми та зміст:

  • Фіскального касового чеку на товари та послуги
  • Фіскального касового чеку видачі коштів
  • Розрахункової квитанції
  • Спрощеної розрахункової квитанції

З'явився новий розрахунковий документ

  • Фіскальний касовий чек за прийом та перерахування готівкових коштів через ПТКС (програмно-технічні комплекси самообслуговування: термінали прийому платежів, поповнення рахунків та ін.). Такі чеки повинні видавати апарати самообслуговування при прийомі та перерахування готівки.

Джерела

 

SystemGroup рекомендує

Фискальные регистраторы Datecs
Datecs FP-101Smart с индикатором dpd 204M
20 тыс. товаров | КЛЭФ | Печать 70 мм/сек | Продажа с любыми налогами (18 групп товаров) | RS-232, USB, Ethernet | Сервисы Cash&Cloud
Фискальные регистраторы Datecs
Datecs FP-320
20 тыс. товаров | КЛЭФ | Печать 200 мм/сек | 10 групп налогообложения, вложенный и наложенный налог одновременно | Утилиты и конфигураторы | Сервисы Cash&Cloud
Фискальные регистраторы Datecs
20 тыс. товаров | КЛЭФ | Печать 300 мм в сек | Продажа с любыми налогами (10 групп товаров) | Утилиты и конфигураторы | Сервисы Cash&Cloud

Консультації та замовлення

Дізнайтеся більше про цікаві Вам рішення:

Телефон: +38 (044) 494-40-75; (095) 282 34 39

e-mail: sw@systemgroup.com.ua

Запит консультації>>

Рішення для підвищення ефективності Вашого бізнесу

Кассы самообслуживания SystemGroup Велика Кишеня

Використання кас самообслуговування (self-checkout систем) в магазинах - світова тенденція. Впровадження self-checkout дозволяє значно скоротити черги, розвантажити персонал, збільшити задоволеність відвідувачів. SystemGroup - одна з перших в Україні компаній, які впроваджують касове самообслуговування.

Электронные ценники Украина внедрение

Електронні цінники (Electronis shelf labels, ESL) - сучасна система для управління цінами в торговому залі, заснована на технології електронного паперу і бездротової інфраструктури для передачі даних з облікової системи на цінники. Технологія дозволять скоротити час та витрати ресурсів на переоцінку товарів і зміну цін, дає нові можливості для реалізації маркетингових активностей, омнікальних продажів, залучення покупців. SystemGroup - єдиний в Україні системний інтегратор, який професійно впроваджує рішення класу ESL.

Фискальные сервисы Cash&Cloud

Cash&Cloud - сімейство серверних продуктів розробки SystemGroup. Це унікальні рішення, які значно розширюють функціональність РРО Datecs і збільшують зручність керування мережею РРО для IT-служби та ЦСО, а також дають зручні інструменти для аналізу продажів і транзакцій. Отримання даних з контрольної стрічки, повідомлення про збої, моніторинг роботи РРО та багато інших сервісів на базі РРО.

Новини на тему

чер 08, 2017

Наказом ДФС України від 26.03.2019 № 247 затверджено оновлений Державний Реєстр реєстраторів розрахункових операцій України. У нього традиційно увійшли касові апарати (ЕККА) Datecs MP-01, Neon W, популярні фіскальні реєстратори (ЕККР) Datecs Fp-101 Smart, Datecs FP-320, Datecs FP-T88, вбудований РРО Datecs eFP-2480

 

Мобильный фискальный регистратор Datecs CMP-10L
гру 28, 2018

Бюджетний мобільний РРО призначено для друку фіскального чеку в місці доставки та оплати товару кур'єром інтернет-магазину або поштового оператора. Цього вимагає фіскальне законодавство України.

Нові правила реєстрації РРО та експлуатації РРО та книг КОРО
жов 12, 2018

Набув чинності наказ Міністерства фінансів № 773 від 01.10.2018 р., який передбачає зміни до порядків реєстрації та застосування РРО (реєстраторів розрахункових операцій, тобто касових апаратів), реєстрації та ведення розрахункових книжок та КОРО (книг обліку розрахункових операцій), а також порядку опломбування РРО.

Статьи на тему

Перелік підприємств торгівлі та сфери послуг, які зобов'язані застосовувати РРО в 2018-2019 році, і хто може обійтися без касового апарату. Нюанси і подробиці фіскального законодавства України. 

Применение кассовых аппаратов и РРО в 2017 г.

Основна зміна в сфері застосування РРО: з 2017 видавати фіскальні чеки зобов'язані всі продавці побутової техніки, комп'ютерів, смартфонів та іншої електроніки, незалежно від їх обороту або типу підприємства.

Маркировка пищевых продуктов в отделах кулинарии Закон 8450

Закон  2639-VIII "Про інформацію для споживачів про харчові продукти" висуває нові вимоги до інформації щодо продуктів харчування, в т.ч. тих, які реалізуються у відділах кулінарії, на фудкортах, в закладах громадського харчування. Які зміни чекають рітейлерів та рестораторів, і які технології та обладнання допоможуть адаптуватися до ситуації з мінімальними збитками?