03124, Україна, Київ, бул.Вацлава Гавела, 4; тел.+380 (44) 490-92-29; 494-40-75
Кошик пустий

Касовий лікбез: Відповіді на типові запитання про РРО

07/2017

Як великий виробник касових апаратів та фіскальних реєстраторів, SystemGroup часто отримує запитання від підприємців, які стикаються з вибором, придбанням і використанням РРО вперше. Статтю присвячено відповідям на найбільш поширені запитання щодо РРО.

Чим відрізняється касовий апарат від фіскального реєстратора?

Фіскальний реєстратор (ЕККР) - це по суті принтер з фіскальним модулем, ПЗ та модемом, який друкує фіскальні чеки і передає звіти в ДФС. Він підключається до ПК, ноутбуку або професійної POS-системі, на якій працює облікова система (1С, OpenStore та ін.). За допомогою фіскального реєстратора оформлення продажу відбувається швидко та зручно. Саме тому вони використовуються в усіх супермаркетах. Детальніше про фіскальні реєстратори>>

Касовий апарат (ЕККА) - самодостатній пристрій, який друкує чеки на основі заздалегідь запрограмованих цін і введеної з клавіатури кількості. Код товару вводиться вручну або зчитується за допомогою підключеного сканера штрих-кодів. Ціна на касовий апарат нижче, ніж на фіскальний реєстратор, але процес оформлення продажу менш зручний і вимагає більше часу. Тому касові апарати використовують там, де потік клієнтів невеликий. Детальніше про касові апарати>>

 

Чи обов'язково оформляти договір з ЦСО (центром сервісного обслуговування)? 

Так, обов'язково, це законодавча вимога. Договір з ЦСО необхідно пред'явити в Державній фіскальної службі (ДФС) при реєстрації РРО.

Навіщо потрібен ЦСО? 

Перед початком використання РРО ЦСО виконує підключення реєстратора (РРО) до еквайра, проводить його пломбування, введення в експлуатацію. В процесі експлуатації ЦСО виконує регулярне технічне обслуговування РРО, при необхідності виконує ремонт та усунення несправностей, надає консультації по законодавству щодо РРО і т.д. З огляду на особливий статус фіскальноїтехніки, постійне обслуговування в ЦСО є обов'язковим згідно із законом.

Як відбувається реєстрація РРО в ДФС? Хто це робить?  

Для реєстрації РРО необхідно підготувати та подати в органи ДФС пакет документів, після чого РРО присвоюється фіскальний номер і проводиться введення в експлуатацію. Зробити це може підприємець самостійно або звернутися за цією послугою до ЦСО. 

Що таке еквайринг? 

Дані, які відправляє РРО, повинні зберігатися, оброблятися і захищатися від підробки та крадіжки. Поки у держави немає власних серверів, які забезпечують роботу з такими масштабними даними, послуги еквайрингу надають компанії, сертифіковані НБУ.

Чи входить в послуги еквайрингу вартість мобільного зв'язку? 

Ні, не входить. При необхідності використання мобільного Інтернет (в моделях з GPRS) карта і послуги оператора купуються окремо.

Хто повинен використовувати РРО?

Якщо коротко, РРО використовується підприємствами торгівлі, сфери послуг та розваг, при прийомі оплат за товари/послуги за готівку або особистою платіжною карткою. Виняток становлять Фізособи-підприємці - платники єдиного податку з оборотом менше 1 млн.грн на рік. Однак якщо ФОП є продавцем підакцизних товарів (в т.ч. пиво) або "технічно складних побутових товарів", то використання РРО обов'язково незалежно від обороту і організаційної форми. 

Що ще знадобиться для роботи з РРО? 

Крім самого РРО, знадобиться: Книга обліку розрахункових операцій (КОРО), касова стрічка, договори з ЦСО і еквайром. Решта - не обов'язково і залежить від бізнес-процесів підприємця. Так, при використанні касового апарату зручно підключити сканер штрих-кодів, щоб не вводити коди вручну. А при роботі з фіскальним реєстратором необхідний буде керуючий пристрій (ноутбук, ПК, POS-система), програмне забезпечення для торгівлі, сканер штрих-кодів, грошова скринька тощо.

Консультації та замовлення

Дізнайтеся більше про цікаві Вам рішення:

Телефон: +38 (044) 494-40-75; (095) 282 34 39

e-mail: sw@systemgroup.com.ua

Запит консультації>>

Рішення для підвищення ефективності Вашого бізнесу

Фискальные сервисы Cash&Cloud

Cash&Cloud - сімейство серверних продуктів розробки SystemGroup. Це унікальні рішення, які значно розширюють функціональність РРО Datecs і збільшують зручність керування мережею РРО для IT-служби та ЦСО, а також дають зручні інструменти для аналізу продажів і транзакцій. Отримання даних з контрольної стрічки, повідомлення про збої, моніторинг роботи РРО та багато інших сервісів на базі РРО.

dPOS программа автоматизации торговли

dPOS - передова front-office система для автоматизації робочих місць касирів на ОС Linux. Вона включає реєстрацію всіх операцій з товарами і готівкою, забезпечує ефективне управління товарами, цінами і робочими місцями касирів. Також дозволяє реалізувати бонусну систему лояльності практично будь-якої функціональності.

Автоматизация кассовой зоны

SystemGroup забезпечує комплексну автоматизацію робочих місць касирів для підприємств торгівлі і сфери послуг. Власне виробництво РРО Datecs, прямі багаторічні відносини зі світовими постачальниками і глибока технологічна експертиза дозволяють нам забезпечувати повний спектр рішень і устаткування для касової зони: від традиційних РРО, POS-систем, ваг і сканерів до професійних систем Self-Chekout.

Новини на тему

Мобильный фискальный регистратор Datecs CMP-10L
гру 28, 2018

Бюджетний мобільний РРО призначено для друку фіскального чеку в місці доставки та оплати товару кур'єром інтернет-магазину або поштового оператора. Цього вимагає фіскальне законодавство України.

чер 08, 2017

Наказом ДФС України від 22.10.2018 № 688 затверджено оновлений Державний Реєстр реєстраторів розрахункових операцій України. У нього традиційно увійшли касові апарати (ЕККА) Datecs MP-01, Neon W, популярні фіскальні реєстратори (ЕККР) Datecs Fp-101 Smart, Datecs FP-320, Datecs FP-T88, вбудований РРО Datecs eFP-2480

 

Нові правила реєстрації РРО та експлуатації РРО та книг КОРО
жов 12, 2018

Набув чинності наказ Міністерства фінансів № 773 від 01.10.2018 р., який передбачає зміни до порядків реєстрації та застосування РРО (реєстраторів розрахункових операцій, тобто касових апаратів), реєстрації та ведення розрахункових книжок та КОРО (книг обліку розрахункових операцій), а також порядку опломбування РРО.

Статьи на тему

Перелік підприємств торгівлі та сфери послуг, які зобов'язані застосовувати РРО в 2018-2019 році, і хто може обійтися без касового апарату. Нюанси і подробиці фіскального законодавства України. 

Применение кассовых аппаратов и РРО в 2017 г.

Основна зміна в сфері застосування РРО: з 2017 видавати фіскальні чеки зобов'язані всі продавці побутової техніки, комп'ютерів, смартфонів та іншої електроніки, незалежно від їх обороту або типу підприємства.

Маркировка пищевых продуктов в отделах кулинарии Закон 8450

Закон  2639-VIII "Про інформацію для споживачів про харчові продукти" висуває нові вимоги до інформації щодо продуктів харчування, в т.ч. тих, які реалізуються у відділах кулінарії, на фудкортах, в закладах громадського харчування. Які зміни чекають рітейлерів та рестораторів, і які технології та обладнання допоможуть адаптуватися до ситуації з мінімальними збитками?