03124, Україна, Київ, бул.Вацлава Гавела, 4; тел.+380 (44) 490-92-29; 494-40-75
Кошик пустий

Інтернет-магазини повинні будуть видавати фіскальні чеки: коли, як і чому?

05/2017

Новий Податковий кодекс вводить використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО) для інтернет-магазинів, ФОП - платників єдиного податку III і II груп оподаткування, операцій з приймання готівки для подальшої передачі, сфери послуг та ін.

Формально Закон наказує видавати фіскальні чеки вже з 1 січня 2015 р, але санкції вступають в силу з 1 липня 2015 р., так що у інтернет-магазинів є півроку на вирішення всіх організаційних питань.

Отже, кожному магазину, що приймає оплати готівкою і платіжними картами, доведеться обзавестися касовим апаратом або фіскальним реєстратором. Давайте розглянемо, як виглядають стандартні для інтернет-магазину процеси продажу, і в яких місцях потрібна установка РРО.

Оплата в точці видачі

Якщо в точці видачі інтернет-магазин приймає оплату готівкою, або платіжною картою через POS-термінал, видача фіскального чека обов'язкове. Інтернет-магазин може встановити касовий апарат або фіскальний реєстратор, залежно від масштабів точки і типу автоматизації продажів. 

Оплата кур'єру при отриманні товару

Якщо покупку доставляє кур'єр магазину, і він же приймає оплату готівкою, то кур'єру потрібно буде мати з собою портативний касовий апарат або мобільний фіскальний реєстратор. Друкувати фіскальний чек заздалегідь, коли гроші ще фактично не отримані - загрожує неприємностями: адже в цьому випадку каса "не зійдеться", і при перевірці буде виписаний штраф.

Оплата кур'єрсько-поштовим службам

Оплата кур'єру сторонньої організації (а кур'єрськими службами користується левова частина інтернет-магазинів) або післяплатою в поштовому відділенні повинна бути оформлена поштовим оператором. Він повинен надрукувати і видати чек наприклад готівковий з метою подальшої передачі, а також чек на свої послуги (вартість доставки). Якщо ж покупець оплатив товар по передоплаті (наприклад, карткою через інтернет), то поштовий оператор видає чек лише на свої послуги доставки, а чек на товар, що доставляється, друкує заздалегідь магазин-продавець і вкладає в коробку.

Оплата за рахунком через банк

Якщо інтернет-магазин створює рахунок, і покупець оплачує його в відділенні банку - то використання РРО не потрібно: банківські операції не підлягають оформленню через РРО, а підтвердженням гарантійних зобов'язань магазину перед покупцем будуть квитанція банку і документи, видані при доставці покупки (квитанція, чек (нефіскальний), акт, накладна).

Оплата електронним грошима. З точки зору ДФС, оплата електронними грошима не може вважатися класичною безготівковою, оскільки при цьому можуть використовуватися особисті карти, а не розрахункові рахунки підприємства, а платіж неможливо однозначно ідентифікувати за номером рахунку, призначенням та ін. Тому якщо покупець оплачує покупку товару в Інтернет, то магазин зобов'язаний роздрукувати фіскальний рахунок і вручити його при доставці товару. Виняток діє для товарів і послуг, що мають "віртуальну" форму: комп'ютерних програм, підписок, інформаційних сервісів та ін. При замовленні таких товарів немає того, що можна було б вважати "місцем реалізації", тому РРО може не застосовуватися, а нефіскальні документи, які підтверджують оплату, відправляються клієнту в електронній формі.  Джерело>>

Нагадаємо, що для тих підприємців, які до 30.06.2015 почали використовувати РРО або уклали договір на його поставку, буде діяти звільнення від перевірок щодо правильності застосування РРО, аж до 2017 р. 


 

Консультації та замовлення

Дізнайтеся більше про цікаві Вам рішення:

Телефон: +38 (044) 494-40-75; (095) 282 34 39

e-mail: sw@systemgroup.com.ua

Запит консультації>>

Рішення для підвищення ефективності Вашого бізнесу

Автоматизация кассовой зоны

SystemGroup забезпечує комплексну автоматизацію робочих місць касирів для підприємств торгівлі і сфери послуг. Власне виробництво РРО Datecs, прямі багаторічні відносини зі світовими постачальниками і глибока технологічна експертиза дозволяють нам забезпечувати повний спектр рішень і устаткування для касової зони: від традиційних РРО, POS-систем, ваг і сканерів до професійних систем Self-Chekout.

Кассы самообслуживания SystemGroup Велика Кишеня

Використання кас самообслуговування (self-checkout систем) в магазинах - світова тенденція. Впровадження self-checkout дозволяє значно скоротити черги, розвантажити персонал, збільшити задоволеність відвідувачів. SystemGroup - одна з перших в Україні компаній, які впроваджують касове самообслуговування.

Электронные ценники Украина внедрение

Електронні цінники (Electronis shelf labels, ESL) - сучасна система для управління цінами в торговому залі, заснована на технології електронного паперу і бездротової інфраструктури для передачі даних з облікової системи на цінники. Технологія дозволять скоротити час та витрати ресурсів на переоцінку товарів і зміну цін, дає нові можливості для реалізації маркетингових активностей, омнікальних продажів, залучення покупців. SystemGroup - єдиний в Україні системний інтегратор, який професійно впроваджує рішення класу ESL.

Більше рішень для Вашої сфери бізнесу

Новини на тему

Мобильный фискальный регистратор Datecs CMP-10L
гру 28, 2018

Бюджетний мобільний РРО призначено для друку фіскального чеку в місці доставки та оплати товару кур'єром інтернет-магазину або поштового оператора. Цього вимагає фіскальне законодавство України.

чер 08, 2017

Наказом ДФС України від 22.10.2018 № 688 затверджено оновлений Державний Реєстр реєстраторів розрахункових операцій України. У нього традиційно увійшли касові апарати (ЕККА) Datecs MP-01, Neon W, популярні фіскальні реєстратори (ЕККР) Datecs Fp-101 Smart, Datecs FP-320, Datecs FP-T88, вбудований РРО Datecs eFP-2480

 

Нові правила реєстрації РРО та експлуатації РРО та книг КОРО
жов 12, 2018

Набув чинності наказ Міністерства фінансів № 773 від 01.10.2018 р., який передбачає зміни до порядків реєстрації та застосування РРО (реєстраторів розрахункових операцій, тобто касових апаратів), реєстрації та ведення розрахункових книжок та КОРО (книг обліку розрахункових операцій), а також порядку опломбування РРО.

Статьи на тему

Перелік підприємств торгівлі та сфери послуг, які зобов'язані застосовувати РРО в 2018-2019 році, і хто може обійтися без касового апарату. Нюанси і подробиці фіскального законодавства України. 

Применение кассовых аппаратов и РРО в 2017 г.

Основна зміна в сфері застосування РРО: з 2017 видавати фіскальні чеки зобов'язані всі продавці побутової техніки, комп'ютерів, смартфонів та іншої електроніки, незалежно від їх обороту або типу підприємства.

Маркировка пищевых продуктов в отделах кулинарии Закон 8450

Закон  2639-VIII "Про інформацію для споживачів про харчові продукти" висуває нові вимоги до інформації щодо продуктів харчування, в т.ч. тих, які реалізуються у відділах кулінарії, на фудкортах, в закладах громадського харчування. Які зміни чекають рітейлерів та рестораторів, і які технології та обладнання допоможуть адаптуватися до ситуації з мінімальними збитками?