03124, Україна, Київ, бул.Вацлава Гавела, 4; тел.+380 (44) 490-92-29; 494-40-75
Кошик пустий

5 причин замінити матричний принтер на принтер чеків - в банку, логістичній компанії та ін.

02/2016

Поки пересічні споживачі готові переплачувати за новий телефон (хоча старий куплений півроку назад), на ринку В2В панують інші закони. Техніка для автоматизації бізнесу вибирається прагматично, а, потрапивши в експлуатацію, продовжує використовуватися до закінчення свого ресурсу. Іноді вона продовжує використовуватися навіть всупереч здоровому глузду, коли вартість володіння стає настільки великою, що економія виходить боком.

Між тим, вникнувши в економіку друку, багато банків, поштові оператори та інші компанії використовують при обслуговуванні клієнтів принтери чеків, економлячи й на папері, й на картриджах, й на часі обслуговування. Вони відмовляються від використання матричних і лазерних принтерів з друком на офісному папері А4 та вибирають більш доступні сучасні рішення.

Чому матричні принтери продовжують використовуватися (і до чого це призводить)?

1. Старий принтер ще працює, навіщо купувати новий. Буває, що принтер встановили років 5 тому, і він, як на зло, виявився досить надійним, щоб продовжувати працювати до сих пір. Купувати нову техніку здається не економічним, і продовжує матричний роботяга гудіти, зводячи з розуму операторів та розлякуючи відвідувачів.

Насправді: Має сенс зробити простий розрахунок - у що обходиться обслуговування такого принтеру, витратні матеріали, електроенергія, робота IT-фахівця, який його регулярно лагодить і обслуговує, ціна простоїв та часу очікування клієнтів - і картина постане перед Вами в новому світлі.

2. Вимога друку під копірку. У деяких фінансових установах та банках бізнес-процеси вимагають виготовлення документів в 2 примірниках, і матричний принтер дозволяє це робити.

Насправді: При використанні принтера чеків дешевше 2 рази надрукувати документ, ніж друкувати під копірку.

3. Матричний принтер дешевше лазерного. Замінювати матричний принтер лазерним - дорого.

Насправді: Для друку різних квитанцій, чеків тощо краще використовувати принтери чеків (POS-принтери). Вони мають у своїй основі термопринтер, який не вимагає фарбувальної стрічки або картриджа - друк відбувається за рахунок нагріву термоголовки принтера - під впливом температури на термобумаге проступає зображення.

Власне, такі принтери лежать в основі всіх касових апаратів та фіскальних реєстраторів: всі фіскальні чеки, які ви отримуєте в супермаркетах, надруковані саме таким чином. Роздрукувати чек або квитанцію, які підтверджують оплату або видачу товару, отримання послуги - це для термопринтера рідна стихія. Цим вони й зобов'язані своєю другою назвою - POS-принтер (тобто принтер в місці продажу, Point of sales).

Принтер чеків: можливості та переваги

На термопринтері можна друкувати штрих-коди, зображення, тексти, генерувати цілі макети - наприклад, купони на знижку або інформацію про нарахування бонусів. Можливості друку на чеках і квитанціях обмежуються швидше програмним забезпеченням, ніж можливостями принтера. Ширина такої квитанції або купона буде залежати від типу принтера, що використвується, або ширини термобумаги - як правило, вона коливається від 37 мм до 80 мм.

Бренди:  Diebold Nixdorf (Німеччина), Sewoo (Корея), Epson (Японія).

Переваги термопринтеров чеків:
  • Високий рівень надійності, тривалий термін експлуатації. Завдяки простоті конструкції і відсутності багатьох механічних з'єднань, ризик поломок мінімальний.
  • Низькі витрати на експлуатацію за рахунок відсутності витратних матеріалів.
  • Ергономіка: безшумність, компактність, екологічність. Термопринтери не створюють шуму, паперового або тонерного пилу, дуже компактні, займають мінімум простору.
  • Якість друку. Сучасні термопринтери мають високу якість друку (200-300 dpi), можуть друкувати тексти, зображення, штрих-коди.
  • Швидкість роботи: термопринтери друкують квитанцію за секунди (200 мм/сек, в середньому це 0,5 сек на 1 чек). Автообрезчік самостійно відокремлює надрукований чек від рулону.
Економіка друку: порівняння вартості друку при різних технологіях 

Порівняємо:

  1. Для експлуатації традиційного матричного або лазерного принтеру потрібні: офісний папір (біля 15 коп. за 1 аркуш) та регулярна заміна картриджа (ціна в залежності від моделі).
  2. Чому друк на термопринтері обходиться дешевше? Тонер не потрібен (для друку використовується реакція на тепло). Чекова стрічка обходиться набагато дешевше офісного паперу. Термопринтер вимагає лише періодичної заміни термоголовки 1 раз в 1-2 роки - замінити її можна в сервісному центрі або самостійно.
Тип друку
Матричний друк
Лазерний друк
Термодрук
Вартість принтера* 5 000 грн. 4 000 грн. 4 800 грн
Вартість 1 документу (папір, витратні матеріали) 0,15 грн. 0,25 грн. 0,05 грн
Швидкість друку 1 документу 20 сек 4 сек 1 сек

*конкретні цифри можуть змінюватися в залежності від курсу долара, але загальне співвідношення залишається в силі

І наостанок...

Три вади матричних принтерів, які зводять нас з розуму:
  1. Вони шумлять - верещалий звук матричного принтера явно не йде на користь ані умовам праці, ані психічному здоров'ю ваших співробітників.
  2. Якість друку на матричному принтері досить посередня - навіть тексти і шрифти, що надруковані матричним принтером виглядають непривабливо, що вже говорити про графіку і зображення.
  3. Низька швидкість друку. При сьогоднішньому темпі життя дочекатися закінчення друку документа на матричному принтері - це потрібно ще постаратися.

До слова, є й інші типи спеціалізованих принтерів, корисних в бізнесі - наприклад, принтери етикетки, які використовуються для маркування товарів, обліку, нанесення штрих-кодів тощо - але це вже інша історія, про них в наступний раз.

SystemGroup рекомендує

Принтеры чеков
Скорость печати 80 мм/с | Ширина ленты: 58 мм | Интерфейсы RS232, USB и Bluetooth | Ресурс термоголовки: 50 км ленты
Принтеры чеков
Скорость печати 250 мм/с | Ширина ленты: 80 мм | Интерфейсы RS-232, USB, Ethernet, 1хRJ-11 | Автообрезчик | Звонок
Принтеры чеков
Термопечать | Скорость печати 220 мм/с | Ширина ленты 58 и 80 мм | Разрешение 203 dpi | Интерфейс USB, RS232, Ethernet | Автообрезчик

Консультації та замовлення

Дізнайтеся більше про цікаві Вам рішення:

Телефон: +38 (044) 494-40-75; (095) 282 34 39

e-mail: sw@systemgroup.com.ua

Запит консультації>>

Більше рішень для Вашої сфери бізнесу