03124, Україна, Київ, бул.Вацлава Гавела, 4; тел.+380 (44) 490-92-29; 494-40-75
Кошик пустий

10 бізнес-можливостей касового апарату, про які Ви не знали

02/2018

Все більша кількість підприємців, в т.ч. працюючих в торгівлі, переходять на використання РРО - касових апаратів або фіскальних реєстраторів. У багатьох це викликає опір: мовляв, це зайві витрати на покупку каси, організаційні клопоти і т.д.

Тим часом, використання касового апарату, в порівнянні з записом продажів в касову книгу, дає велику кількість нових можливостей, про які підприємці не підозрювали або не замислювалися.

Ліричний відступ: Касовий апарат був винайдений саме підприємцем, а зовсім не контролюючим органом: ресторатор Джеймс Рітті був стурбований тим, що його популярний заклад приносив підозріло мало прибутку. Він винайшов пристрій, на якому персонал повинен був фіксувати продаж, без можливості видалення або виправлення. Після такого нововведення доходи його ресторану значно збільшилися: бармени втратили можливість привласнювати гроші, до того ж, в заклад хлинули відвідувачі подивитися на новинку.

1.      Облік виручки та контроль руху грошей

Будь-який рух грошей: отримання оплати за товар, повернення грошей при поверненні товару, поповнення каси (наприклад, дрібними грошима для розміну) або навпаки, їх вилучення для власних потреб, що поширене у ФОП - все оформляється через касовий апарат. Тому в будь-який момент часу, знявши простий звіт, ви зможете точно дізнатися, який точний виторг за день, яка сума грошей знаходиться в касі, скільки грошей взято з каси на службові потреби тощо.

2.      Контроль залишків товарів

У касовому апараті є функція контролю залишків товарів. Якщо на початку роботи завести фактичну кількість товарів на складі або в торговому залі, то при проведенні продажів кількість проданих товарів буде відніматися з початкового кількості - і ви в кожен момент часу можете дізнатися, скільки товарів має залишитися. Зняття звіту по залишкам товарів - найпростіша і швидка операція. Такий звіт можна надрукувати на касовій стрічці або вивантажити на комп'ютер, наприклад, в Excel або 1С.

3.      Інвентаризація

З касовим апаратом інвентаризація проводиться швидко і просто. Ви просто знімаєте з апарату звіт за товарними залишками та звіряє з фактичними залишками на полиці. Зняти звіт по залишках можна по всьому магазину в цілому, по товарній групі, по конкретному товару і т.д., за лічені секунди. Оперативну звірку залишків можна провести в будь-який момент.

4.      Планування закупівель

Реєстрація всіх операцій дає безцінну статистику для аналізу продажів та необхідних закупівель. «Запитайте» касовий апарат, скільки пляшок кефіру продається в день - він дасть швидку і точну відповідь.

Тепер при закупівлі товарів для поповнення полки ви будете опиратися не на домисли продавця типу «Привези мені ще пісочного печива, його добре беруть", не на свою інтуїцію або ручні підрахунки, а на чітку статистику і конкретні цифри. 

5.      Аналіз продажів та бізнес-аналітика

Передайте дані про продажі з касового апарату на комп'ютер - і Ви отримаєте зовсім інший рівень можливостей для аналізу та управління продажами: шляхом простих маніпуляцій з Excel Ви зможете дізнатися:

 • Які товари Вам приносять більше прибутку
 • На чому Ви втрачаєте, а де є потенціал
 • Який товар залежався. Як швидко «обертається» Ваш склад
 • Скільки грошей Вам знадобиться для закупівель в наступному місяці
 • Ви зможете оцінити, як змінюється структура продажів по днях тижня, які товари більше купують у вихідні, а які - по понеділках, і т.д.

Словом, Ви зможете наблизитися до того, що великі роздрібні мережі називають «категорійним менеджментом». А вихідні дані Вам за секунди дасть касовий апарат.

6.      Контроль сумлінності продавців

Коли кожна операція проводиться через касу, а у власника є в будь-який момент часу інформація про те, якими мають бути реальні залишки товарів, то у продавця немає можливості привласнити виручку, продати товар за іншою ціною або продати «лівий» товар, куплений у свого постачальника. Несумлінність продавця легко виявляється і присікається.

7.      Швидка переоцінка товарів

Якщо Вам доводилося робити покупки в магазинах без касового апарату за останні півроку, Ви напевно бачили сумну картину. Продавець лізе в зошит і переглядає записи, щоб назвати вам ціну: в умовах нестабільності гривні ціни на товари можуть змінюватися кілька разів на день. Переоцінка може займати години й навіть дні. Якщо ж в магазині встановлено касовий апарат, все стає простіше: власник магазину змінює ціни в одному файлі Excel (наприклад, множачи їх на коефіцієнт) та дистанційно програмує касовий апарат - процес займає лічені хвилини. При проведенні продажу товару апарат порахує актуальну ціну.

8.      Спрощення звітності перед податковою

Ще недавно кожен касовий апарат повинен був друкувати чеки в 2 примірниках: один видавався покупцеві, а інший, що називається контрольною стрічкою, друкувався всередині апарату, передавався в бухгалтерію, яка носила звіти в податкову, а потім зберігала ту стрічку 3 роки. Сучасні апарати мають електронну контрольну стрічку: копії чеків друкувати і зберігати не потрібно. Досить в кінці дня надрукувати один чек - так званий Z-звіт, а звітні дані передаються в податкову самостійно, через Інтернет. Правда, зберігання та обробка даних (так званий еквайринг), а також послуги зв'язку - не безкоштовні (близько 30 грн/міс. За еквайринг + витрати на Інтернет), але це все ж дешевше та зручніше, ніж десятки рулонів чекової стрічки.

9.      Дисконтна система

Касовий апарат можна запрограмувати на прийом різних типів оплат: від готівки і платіжних карт та бонусів, купонів, жетонів, комбінації всіх цих варіантів тощо. Це дозволяє створити для клієнтів магазину систему лояльності - то, що неможливо реалізувати з «зошитовим» обліком.

10. Віддалене управління декількома магазинами відразу: касовий сервер

Деякі моделі касових апаратів, наприклад, Datecs NEON W, можуть бути об'єднані в єдину мережу за допомогою касового сервера. Це дозволяє дистанційно керувати цілою мережею торгових точок, наприклад:

 • Програмувати всі касові апарати відразу.
 • Віддалено проводити переоцінку товарів в окремих магазинах або всієї мережі.
 • Отримувати докладну статистику про виторг по магазину, мережі, товарній категорії та ін., за часом.
 • У будь-який момент часу знати про складські залишки в кожному магазині, щоб планувати логістику і закупівлі.
 • Контролювати продавців.
 • Робити все це в режимі on-line і т.д.

Читати докладніше про Касовий сервер >>

Примітка: будь-який з описаних звітів можна отримати зручним для Вас способом:

 • Надрукувати прямо на касовому апараті, на чековій стрічці
 • Передати дані на ПК або ноутбук
 • Переглянути online через сервер віддаленого доступу (при наявності касового серверу)
Замість закінчення

Ми не агітуємо за використання касових апаратів (хоча й це має сенс), але ми однозначно за автоматизацію бізнесу. Реалії сучасного бізнесу є такими, що за інших рівних умов виграє той, що зможе краще організувати свої бізнес-процеси: швидше, дешевше, точніше. А це неможливо без грамотної автоматизації та опори на конкретні цифри.

SystemGroup рекомендує

Кассовые аппараты
Купить кассовый аппарат в Киеве, Украине
5 тыс.товаров | КЛЭФ | 20 групп налогообложения | 10 типов оплат | Дисплей 8 строк | Ethernet, mini USB, RS232, GPRS (Опция) | Аккумулятор, заряд от сети или USB
Кассовые аппараты
10 тыс. товаров/услуг | КЛЭФ | 18 групп по налогообложению | 10 типов оплат | Дисплей 8 строк | Ethernet, mini USB, RS232, GSM/GPRS | Аккумулятор, заряд от сети или USB | Вызов популярных товаров

Консультації та замовлення

Дізнайтеся більше про цікаві Вам рішення:

Телефон: +38 (044) 494-40-75; (095) 282 34 39

e-mail: sw@systemgroup.com.ua

Запит консультації>>

Інші рішення цієї сфери

dPOS программа автоматизации торговли

dPOS - передова front-office система для автоматизації робочих місць касирів на ОС Linux. Вона включає реєстрацію всіх операцій з товарами і готівкою, забезпечує ефективне управління товарами, цінами і робочими місцями касирів. Також дозволяє реалізувати бонусну систему лояльності практично будь-якої функціональності.

Автоматизация кассовой зоны

SystemGroup забезпечує комплексну автоматизацію робочих місць касирів для підприємств торгівлі і сфери послуг. Власне виробництво РРО Datecs, прямі багаторічні відносини зі світовими постачальниками і глибока технологічна експертиза дозволяють нам забезпечувати повний спектр рішень і устаткування для касової зони: від традиційних РРО, POS-систем, ваг і сканерів до професійних систем Self-Chekout.

Кассы самообслуживания SystemGroup Велика Кишеня

Використання кас самообслуговування (self-checkout систем) в магазинах - світова тенденція. Впровадження self-checkout дозволяє значно скоротити черги, розвантажити персонал, збільшити задоволеність відвідувачів. SystemGroup - одна з перших в Україні компаній, які впроваджують касове самообслуговування.

Электронные ценники Украина внедрение

Електронні цінники (Electronis shelf labels, ESL) - сучасна система для управління цінами в торговому залі, заснована на технології електронного паперу і бездротової інфраструктури для передачі даних з облікової системи на цінники. Технологія дозволять скоротити час та витрати ресурсів на переоцінку товарів і зміну цін, дає нові можливості для реалізації маркетингових активностей, омнікальних продажів, залучення покупців. SystemGroup - єдиний в Україні системний інтегратор, який професійно впроваджує рішення класу ESL.

Фискальные сервисы Cash&Cloud

Cash&Cloud - сімейство серверних продуктів розробки SystemGroup. Це унікальні рішення, які значно розширюють функціональність РРО Datecs і збільшують зручність керування мережею РРО для IT-служби та ЦСО, а також дають зручні інструменти для аналізу продажів і транзакцій. Отримання даних з контрольної стрічки, повідомлення про збої, моніторинг роботи РРО та багато інших сервісів на базі РРО.

Рішення для підвищення ефективності Вашого бізнесу

dPOS программа автоматизации торговли

dPOS - передова front-office система для автоматизації робочих місць касирів на ОС Linux. Вона включає реєстрацію всіх операцій з товарами і готівкою, забезпечує ефективне управління товарами, цінами і робочими місцями касирів. Також дозволяє реалізувати бонусну систему лояльності практично будь-якої функціональності.

Автоматизация кассовой зоны

SystemGroup забезпечує комплексну автоматизацію робочих місць касирів для підприємств торгівлі і сфери послуг. Власне виробництво РРО Datecs, прямі багаторічні відносини зі світовими постачальниками і глибока технологічна експертиза дозволяють нам забезпечувати повний спектр рішень і устаткування для касової зони: від традиційних РРО, POS-систем, ваг і сканерів до професійних систем Self-Chekout.

Кассы самообслуживания SystemGroup Велика Кишеня

Використання кас самообслуговування (self-checkout систем) в магазинах - світова тенденція. Впровадження self-checkout дозволяє значно скоротити черги, розвантажити персонал, збільшити задоволеність відвідувачів. SystemGroup - одна з перших в Україні компаній, які впроваджують касове самообслуговування.

Більше рішень для Вашої сфери бізнесу

Новини на тему

чер 08, 2017

Наказом ДФС України від 22.10.2018 № 688 затверджено оновлений Державний Реєстр реєстраторів розрахункових операцій України. У нього традиційно увійшли касові апарати (ЕККА) Datecs MP-01, Neon W, популярні фіскальні реєстратори (ЕККР) Datecs Fp-101 Smart, Datecs FP-320, Datecs FP-T88, вбудований РРО Datecs eFP-2480

 

Нові правила реєстрації РРО та експлуатації РРО та книг КОРО
жов 12, 2018

Набув чинності наказ Міністерства фінансів № 773 від 01.10.2018 р., який передбачає зміни до порядків реєстрації та застосування РРО (реєстраторів розрахункових операцій, тобто касових апаратів), реєстрації та ведення розрахункових книжок та КОРО (книг обліку розрахункових операцій), а також порядку опломбування РРО.

Retail Forum SystemGroup 2017
бер 31, 2017

30 березня 2017 р. системний інтегратор SystemGroup зібрав роздрібні мережі України на Retail Forum SystemGroup 2017 Києві, щоб познайомити з технологічними та маркетинговими трендами в Retail та обговорити розвиток інновацій в Україні.

Статьи на тему

Купить РРО кассовый аппарат

Покрокова інструкція щодо реєстрації та введенню в експлуатацію реєстраторів розрахункових операцій (РРО) допоможе Вам зорієнтуватися в непростому світі фіскальних рішень та спланувати порядок та терміни необхідних дій.

Законодательство по РРО

Перелік законів та підзаконних актів, якими регламентується використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО) в Україні: Закон України №265/95-ВР "Про використання РРО ..", Податковий Кодекс України та інші законодавчі акти.

В останні роки законодавство України вимагає від бізнесу використовувати в так званих ПТКС (програмно-технічних комплексах самообслуговування) реєстратори розрахункових операцій, які забезпечують видачу фіскального чека і передачу звітних даних в ДФС. Використовувати традиційний касовий апарат або фіскальний реєстратор в складі ПТКС проблематично: робота зі звичайним РРО вимагає участі оператора, а форм-фактор передбачає розміщення на горизонтальній робочої поверхні.